Aasta haridusteoks tunnistati Põltsamaa ühisgümnaasiumis küberkaitse õppesuuna avamine

Laupäeva õhtul Jõhvis peetud Aasta Õpetaja auhinnagalal tunnistati aasta haridusteoks küberkaitse õppesuuna avamine Põltsamaa ühisgümnaasiumis, teatas haridus- ja teadusministeerium.

Aasta haridusteo tiitli pälvinud Põltsamaa ühisgümnaasiumis avati esimesena Eesti haridusasutustest küberkaitse õppesuund, mis akadeemilist õpet ja õpilaste tehnoloogiahuvi ühendades loob eeldused heade spetsialistide ning vastutustundlikult käituvate kodanike ettevalmistamiseks. Õpilastele korraldatakse õppekäike küberkaitsega seotud organisatsioonidesse, loodud on drooniring ja sisustatud tehnoloogiaklass. Küberkaitse õppesuuna algatajaks ja koordinaatoriks on kooli õppealajuhataja Tiia Mikson.

Aasta lasteaiaõpetajaks tituleeriti Silja Sarap Toila lasteaiast Naerumeri. Aasta klassijuhataja on Narva Eesti gümnaasiumi õpetaja Tiiu Assafrei. Aasta klassiõpetajaks nimetati Salme põhikooli algklasside õpetaja, haridustehnoloog, arvuti- ja meediaõpetuse õpetaja Merle Lepik. Aasta põhikooliõpetajaks kuulutati Simuna kooli tehnoloogia- ja tööõpetuse õpetaja Jaana Palmisto.Aasta gümnaasiumiõpetaja on Gustav Adolfi gümnaasiumi keemiaõpetaja Katrin Soika. Aasta kutseõppeasutuse õpetajaks tituleeriti Raiko Kaasik Rakvere ametikoolist.

Aasta suunajaks nimetati Vanalinna Hariduskolleegiumi õppealajuhataja Kristel Üksküla. Aasta õppeasutuse juht on Kiviõli I keskkooli direktor Heidi Uustalu. Aasta õppejõud on Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi lektor Eno Tõnisson.Aasta hariduse sõbra tiitli sai SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Aasta õppuriteks kuulutati Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumist,Kristel Hunt Tallinna Teeninduskoolist ja Kaisa Helena Žigurs Tallinna muusikakeskkoolist.Aasta juhendajaks nimetati Riho Rannikmaa Vaeküla koolist.

Aasta Õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustusürituse eestvedajateks on haridus- ja teadusministeerium, sihtasutus Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Vooremaa