Ääremaade kino alustab hooaega Pala, Saare ja Torma vallas

Pärast suvepuhkust saab Pala, Saare ja Torma vallas taas kinos käia. Algatus nimega Ääremaade kino toob ekraanile kõik uued Eesti filmid, lisaks on uuest hooajast võimalik nautida ka välismaiseid väärtfilme ja kohtuda kinoseanssidel põnevate filmitegijatega, teatas Ääremaade kino projektijuht.

Ääremaade kino avab hooaja 3. septembril Kääpal Saare rahvamajas, kus kell kuus õhtul linastub Manfred Vainokivi ja Valentin Kuigi lavastatud “Perekonnavaled”. Pärast seanssi kohtub vaatajatega Valentin Kuik, kes on tuntud ka kui mängufilmi “Lurich” režissöör ning näiteks nõukogude ajal filmitud “Reigi õpetaja” ja “Keskea rõõmude” stsenarist.

Esimene välismaine film jõuab ekraanile 8. septembril kell 19.30 Pala kultuurimajas, kus saab vaadata uut Lõuna-Korea trillerit “Nobenäpp”, mis põhineb Briti kirjaniku Sarah Watersi rahvusvahelisel bestselleril.

Ääremaade kino programmis järgnevad Eesti raamatumüüjatest Ameerikas pajatav “Ameerika suvi”, mida saab vaadata Pala kultuurimajas, Torma rahvamajas ja Voore aktiviseerimiskeskuses vastavalt 15., 16. ja 22. septembril.

Kinoseansid toimuvad uuel hooajal kõigis kolmes vallas regulaarselt ning näidatakse just uusi kinolevisse jõudnud filme, lisaks toimuvad eriüritused, kus on alati kohal ka mõni põnev filmitegija. Infot filmisündmuste kohta jagab Ääremaade kino Facebooki leht, millega on kõigil huvilistel võimalus liituda veebiaadressil https://www.facebook.com/groups/390601164470948/?fref=ts

Vooremaa