Luulepäevad avati Ave Alavainu sooviga

Reedel kell 11 avati Jõgeva kultuurikeskuses poetess Betti Alverile pühendatud 27. luulepäevad „Tähetund”. Sel aastal on teemaks „Suurt saladust varjab su süda…“ Veerandtunnised luulekavad on kokku pandud Ave Alavainu luuletekstidest.


Luulepäevade kavas on kaks päeva etendusi Jõgeva kultuurikeskuses. Reedele jäi luulepäevade avamine, 16 etendust ja õhtune mõttehetk Betti Alveri pargis. Täna kella kümnest saab kultuurikeskuses näha 11 luuleetendust, kella 16 ajal toimub Silver Jusilo kontsert ning luulepäevade lõpetamine on kell 17 õhtul.

Luulepäevade avamisel tänas Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial poetess Ave Alavainut ja luulepäevade põhivaevanägijat Lianne Saage-Vahurit.

Eesti Harrastusteatrite Liidu (EHL) nimel tegi Tiina Tegelmann sügava kummarduse korraldajatele. Ta andis EHL 30 tegevusaasta täitumise puhul antud teenetemärgi Jõgevamaa kultuuriajakirjanikule Riina Mägile.

„Oleme täpselt sama valmis kui kõik eelnevad 26 aastat,“ ütles Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja asutaja ja juht Lianne Saage-Vahur.

„See ongi tore, et iial ei tea, mis seekord on ja tuleb, kuidas kõik saab olema ja mida näidatakse. Aga selles mõttes oleme väga valmis, et meil on sissetöötatud meeskond, kus kõik teavad, mida nad tegema peavad. Ma ei jõua ära kiita oma Liblikapüüdja lapsi. Niikaua kui oleme koos, niikaua suudame neid imesid korda saata,“ lisas ta.

Ave Alavainu oli saatnud tähetundlastele oma videoläkituse. „Olen liigutatud, et just minu looming on valitud tänavust „Tähetundi“ täitma. Igaühega seda ei juhtu,“ ütles poetess oma läkituses ning soovis korraldajatele, et salmid oleksid ilusasti peas ja hääled ei väriseks.

„Tunnen Ave Alavainut umbes 30 aastat. On nii äge, et üks inimene oma vanusega üldse ei ole muutunud. Tema suurepärane, natuke musta huumori poole kaldu, huumorisoon on säilinud. Temas on tohutu sügavus ja südamlikkus. Ta teab, mida ütleb ja mida kirjutab.

Nii mõnedki juhendajad, mina kaasa arvatud, teavad tema tekste peast. Päris huvitav, kuidas neid interpreteeritakse, millised tekstid on valitud ja kuidas need korduvad. Ma loodan, et tal endal on ka väga põnev,“ ütles Lianne Saage-Vahur.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus