Luual võisteldi eraldistardis ja sõideti rahvasõitu

Möödunud pühapäeval Luua ümbruses peetud eraldistardi võistlusel osales 65 jalgratturit. Võistlus oli pühendatud Luualt pärit olümpiaratturi Lauri Ausi mälestusele. 20. juulil möödus kümme aastat tema surmast. Võistlust olid jälgimas ka Lauri vanemad.

Võistlus korraldati eelkõige selleks, et propageerida jalgrattasporti noorte hulgas ning 65 võistlejast 41 olidki kuni 14-aastased noored, kelle üle peeti arvestust kuues võistlusklassis: M10 ja N10 (läbisid 4,2 km), M12 ja N12 (läbisid 6,3 km) ning M14 ja N14 (läbisid 8,5 km). 14 eluaasta piiri ületanud võistlesid kõik koos naiste- või meesteklassis ning läbisid samuti 8,5 km. Start anti Luua metsanduskooli parklast.

Suurema esindusega olid võistlusel kohal kaheksa klubi: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Investment Agency Jõhvi, Kuusalu Rattaklubi, jalgrattaklubid Viko Vändrast ja Peloton Tartust, spordiklubi CFC, Janek Tombaku Rattaklubi Põltsamaalt ning loomulikult ka võistluste korraldaja rattaklubi Vooremaa Centrum. Lisaks neile osales lähemalt ja kaugemalt tulnud üksikvõistlejaid.

Korraldajad olid külalislahked

Nagu Vooremaa Centrumi treener Kaido Kriit naljatamisi märkis, näitasid korraldajaklubi ratturid üles suurt külalislahkust, jäädes ise tervelt viies võistlusklassis teiseks (ühes klassis koguni teiseks ja kolmandaks) ning lastes võita külalistel. Kuni 12-aastaste poiste vanuserühmas libises Vooremaa Centrumi värvides võistelnud Luua poisil Oliver Harris Hütil võit käest vaid ühe sekundiga. Ent loomulikult oli kohalikul rahval hea meel oma noori pjedestaalil näha, mis siis, et nad just kõrgeimal astmel ei seisnud. Kes võistluse tulemuste vastu suuremat huvi tunneb, leiab protokolli Palamuse valla kodulehelt spordilingi alt.

Kui võistlus peetud, suunduti 12,8 km pikkuse distantsiga ajavõtuta rahvasõidule marsruudil Luua-Nava-Pikkjärve-Sääsküla-Luua. Rahvasõidu tegi kaasa 135 inimest, sealhulgas kõik eraldistardi võistlusel osalenud. Kohe teekonna alguses tehti väike peatus Lauri Ausi ja teise kõva rattamehe, Luual metsandust õppinud Toivo Reinovi mälestustahvli juures.

“Erilist kiitust väärivad Jõhvi Investment Agency ratturid, kes tulid Luuale võistlema ratastel,” ütles Kaido Kriit. “Nii et võistluspaika saabumiseks läbisid nad 115 km, seejärel eraldistardi võistlusel 8,5 km ja rahvasõidul 12,8 km ning alles siis istusid bussi, et koju tagasi sõita.”

Jõhvilaste idee ratastel Luuale sõita tõukus ühest ammusest seigast. Lauri Aus ja Jaan Kirsipuu olevat nimelt kunagi ühele Jõhvis toimunud võistlusele samuti ratastel saabunud. Tõsi, siis oli lähtepunktiks Tartu.

“Tegime jõhvilastele rahvasõidu stardis ühise aplausi,” ütles Kaido Kriit.

Testisid rada

Tema sõnul suurendas ratturite huvi Luual toimunud ürituse vastu see, et täpselt samal rajal, millel sõideti Lauri Ausile pühendatud rahvasõitu, peetakse 1. septembril Eesti meistrivõistlusi grupisõidus. Ainus vahe on see, et start ja finiš pole mitte Luual, vaid Pikkjärvel, kus raja profiil selleks sobivam. Enamik neist, kes rahvasõitu sõitsid, teevad kaasa ka Eesti meistrivõistlustel ja olid tänulikud võimaluse eest rajaga tutvuda.

Ka eraldistardi võistlusega jäid osalejad ja treenerid väga rahule.

“Et tagasiside võistlejatelt ja treeneritelt oli positiivne, julgeme võistluse korraldamise kindlasti ka tuleval aastal ette võtta,” ütles Kaido Kriit. “Tänavuse ürituse toetamise eest oleme aga tänulikud Jõgevamaa Spordiliidule Kalju, kes kohtunike telgi ning stardi- ja finišikaare laenas, Punase Risti Jõgevamaa seltsile, kes meditsiinitöötaja kohale saatis, politseile ja kolmele motomehele, kes rahvasõitu turvata aitasid, Leiburile, kes kakssada kuklit annetas – koos Lauri Ausi isa toodud meega maitsesid need ülihästi! –, Alpriisile, Kurmo Rattaärile, Dowetekile, Rattabaasile ja Kalev Vistile, kes auhindu muretseda aitasid, ning Luua metsanduskoolile, Tartu vallale ja Kõnnujõe talule, kes muul viisil abiks olid. Tänu neile saime hakkama stardimaksu kehtestamata. See tegi aga võistluse eriti noorte jaoks palju ligitõmbavamaks.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus