Luuakse maakonna turismi teemaline portaal

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse korraldatud turismiteemalisel mõttevahetusel otsustati luua Jõgevamaad tutvustav turismiportaal.

Arendus- ja ettevõtluskeskuse juhataja Katrin Rajamäe sõnul vaagisid nõupidamisel osalenud ettevõtjad, omavalitsustegelased  ja maavalitsuse töötajad põhjalikult turismiportaali vajalikkust ning kaalusid  ettevõtmise otstarbekust.

“Kõne all oli ka asjaolu, et praegu saab turismialast infot Jõgeva maavalitsuse koduleheküljelt. Lõpuks jõudsime siiski otsusele, et vajalik on ka eraldi portaal,” rääkis Rajamäe, lisades, et seal hakatakse tutvustama Jõgevamaa vaatamisväärsusi, majutus- ja toitlustusettevõtteid ja muudki turistidele huvi pakkuvat.

“Plaanis on luua võimalikult pilkupüüdev turismiportaal, kus saaks näiteks kasutada ka nn liikuvaid pilte,” rääkis ta.

Raha turismiportaali loomiseks taotletakse Rajamäe sõnul  Leader-meetmest. Kui taotlus rahuldatakse, saaks sügisel selle tööga alustada. 

Samal nõupidamisel otsustati ka, et Jõgeva maavalitsuse ning arendus- ja ettevõtluskeskuse koostöös kuulutatakse  19. jaanuarist välja Jõgevamaa-aineliste meenete ja suveniiride  ning  nende loomise ideede konkurss. 

“Peagi ilmub turismialane trükis, mille Jõgevamaa esindus võtab kaasa rahvusvahelisele turismimessile TOUREST  2010,” lisas Katrin Rajamäe.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus