Luua pood vahetas omanikku

Luualased pidid juuli lõpupoole viis päeva ilma oma kaupluseta läbi ajama. Poe ajutise sulgemise põhjuseks oli omaniku vahetus: OÜ Luua Grupp müüs poe Meie ketti haldavale ASile RR Lektus. Möödunud kolmapäeval avas kauplus taas uksed.

Kui pood keskpäeval lahti tehti, oli rahvast päris palju ukse taha kogunenud. Teine uudistajatelaine tuli pärast tööpäeva lõppu. Paljud ei tulnudki niivõrd ostmise pärast, kuivõrd uudishimust: taheti näha, mis poes muutunud on.

“Tõstsime leti teisele poole ja paigutasime ümber ka riiuleid,” ütles avamispäeva “möllu” Luua poe müüjatega kaasa teinud RR Lektuse piirkonnajuht Aive Vanamets. “Müügisaali ümberkujundamise kohta oleme ostjatelt päris head vastukaja saanud. Leitakse, et pood on nüüd justkui avaram.”

Mingeid erilisi avamispäeva soodustusi Luua poes ei pakutud, küll aga alustati seal Aive Vanametsa sõnul kaks päeva enne õiget aega Meie poodide augustikuu sooduskampaaniat.

“Kompame esialgu turgu, vaatame, millist kaupa siinne rahvas eelistab. Hinnaklass on meil kindlasti parem kui eelmisel kauplejal, sest üksik poepidaja ei suuda kunagi suurema ketiga konkureerida: ta ei saa kaupa kätte nii soodsa hinnaga,” sõnas Aive Vanamets.

Poekülastaja Tiina tõdes pärast kaupluses tiiru tegemist, et mõni asi on tõesti odavam, aga mõni ka kallim.

“Kõige toredam on siiski see, et pood ikka endiselt olemas on ja leti tagagi needsamad head tuttavad näod, kes eelmise omaniku ajal,” ütles ta.

Luual elav, ent Tartus töötav Andrei avaldas samuti heameelt, et Luual oma pood alles jäi: kõike vajalikku ei saa ju Tartust tuua. Andrei võttis avamispäeval ette koguni kaks poeskäiku.

“Kui päeva ajal tulin, oli liiga palju rahvast. Ei hakanud järjekorras seisma,” sõnas ta.

Väike koht tuntud kooliga

ASi RR Lektus juhataja Rein Reinvee ütles, et nende firma oleks Luua poe hea meelega rendile võtnud, sest võõras kohas tasub algul alati rentnikuna katsetada. Teatud risk on ju ikka, et “kõrbed”. Eelmine omanik paraku rendile andmise võimalust ei pakkunud, vaid soovis kaupluse kindlalt ära müüa. Nii tuligi RR Lektusel see ära osta.

“Nii väikeses paigas nagu Luua on üldjuhul keeruline kauplust ära majandada, aga õnneks on seal selline üle Eesti tuntud kool nagu Luua metsanduskool. Eks me sügisel näe, kui suur hulk ostjaid tänu koolile juurde tuleb,” ütles Rein Reinvee.

Tema sõnul olid poeruumid päris heas korras, nii et enne poe taasavamist piirduti müügisaali mööbli ümberpaigutamise ja külmseina osalise asendamisega. Madal külmlett jäi alles, nii et endiselt müüakse poes ka kaalukaupa. Lisaks sellele suurendati jahutatud subproduktide ja kanatoodete osakaalu, et perenaistel oleks rohkem seda, millest kohe süüa valmistada.

Reinvee kinnitas, et avamise puhul tõepoolest mingeid eripakkumisi ei tehtud, sest Meie poed pakuvad niigi iga kuu umbes 150 soodushinnaga toodet, mille kohta ilmuvad reklaamid mitmes suuremas lehes, ning umbes viitsadat püsiva soodushinnaga toodet. Väga paljud neist on müügil ka Luua poes.

“Soodustooted on esile tõstetud värviliste hinnasiltidega. Usun, et iga ostja leiab nende hulgast midagi ka oma ostukorvi,” ütles Rein Reinvee.

Tema sõnul püütakse Luua poes pakkuda igas kaubagrupis parimaid tooteid ja parimaid hindu. Nii väikeses poes ei saa sortiment siiski väga lai olla.

Tund aega kauem avatud

Kaupluse kolm senist töötajat jäid ka omaniku muutudes ametisse. Rein Reinvee arvates on kolm töötajat Luua poe jaoks päris paras arv, aga kui käibenumbrid midagi muud dikteerivad, siis seda korrigeeritakse. Avatud on Luua kauplus nüüd õhtuti tund aega kauem: mitte kella 19ni, vaid 20ni, sest suvisel ajal on rahvas õhtul kauem liikvel. Sügisel hakatakse poeuksi ilmselt taas kell 19 sulgema.

Meie ketil on nüüd üle Eesti 64 poodi, Jõgevamaal on neid seitse: kaks Jõgeval ning ülejäänud Põltsamaal, Mustvees, Tormas, Tabiveres ja Luual. Esindamata on Meie kett ainult saartel ja Läänemaal. Augustis saab Meie poode haldav RR Lektus 21 aastaseks. “Karmis konkurentsis tuleb suuta ellu jääda, sellepärast tuleb end ka laiendada,” ütles Rein Reinvee. “Kui kodupoena reklaamib end ka mõni teine kett, siis meie võime tõesti öelda, et oleme kodupood väga paljudele, sest oleme lähemal: meie kaupleme ka väiksemates paikades, kus suuremad ketid esindatud pole.

Loodan, et kohalikud ja külalised Luua poodi usinasti külastavad ning et me neid meeldivalt üllatada suudame. Mida rohkem meil tekib püsikliente, seda paremaid hindu ja värskemat kaupa me saame pakkuda.”

Varem kuulus Luua pood kohalikule ettevõttele, OÜle Luua Grupp. Nimetatud firma omanik Mati Evert ütles, et tahtis poe juba aasta tagasi maha müüa, aga siis ei leidnud sobivat ostjat.

“Meil ei olnud mõtet seda poodi edasi pidada, sest üksiküritajana ei saanud me kaupa nii odavalt kätte kui suured poeketid. Kui lähed linnas suurde ketipoodi ja näed, et seal pakutakse kaupa odavama hinnaga kui väikepoepidajale hulgilaos, siis saad aru, et pole mõtet pingutada. Vägisi ei saa poodi pidada, tuleb ikka tunnistada turuseaduste toimimist,” nentis Mati Evert. “Loodan, et uuel omanikul Luual kauplemine hästi läheb.”

Kui kaubanduse alal OÜ Luua Grupp enam tegev pole, siis toitlustamise ja kalapüügiga jääb ta edasi tegelema. Nii Luua Grupi kui ka samale omanikule kuuluva ASi Evemar kontor kolivad aga mahamüüdud Luua kauplusehoone ärklikorruselt ära ühe Kaarepere kortermaja kolmetoalisse korterisse.

“Augusti lõpuks tahame uuele omanikule kuuluva pinna vabastada,” ütles Mati Evert.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus