Luua õppetöökoja renoveerimine jätkub

Sel nädalal alanud renoveerimistööd kestavad käesoleva aasta 10. septembrini. Olulisemate tööde seas on hoone välisseinte soojustamine ja katmine profiilplekiga, esimesel etapil siseviimistluseta jäänud ruumide viimistlemine, ventilatsiooni- ja elektrisüsteemide lõpuni ehitamine, territooriumi sadevetekanalisatsiooni ehitus, ümbruse vertikaalplaneerimine ja platside katmine asfaldiga. Seadmetest paigaldatakse hoonesse tsentraalne suruõhukompressor ning viietonnise tõstejõuga tugitalakraana.

Ehitustööde rahastamiseks tõukefondidest on rakendusüksusele SA Innove esitatud toetusetaotlus, mille rahuldamise või tagasilükkamise otsus tehakse kolme kuu jooksul. Kava järgi tuleb projekti 15,6 miljoni kroonisest kogumaksumusest 9,9 miljonit Euroopa Regionaalarengu Fondist. Otsus sõlmida ehitajaga leping ja alustada ehitustöödega enne toetuse saamise lõplikku kinnitamist oli tingitud soovist päästa raha endiselt galopeerivate ehitushindade tõusu eest. Risk toetuseta jääda on küll väike ja maandatav korrektse asjaajamisega, kuid summade suurust arvestades siiski ärevaks tegev.

Kuna kogu eelarves ette nähtud raha ei kulu ehitustöödeks, valmistatakse ehitustöödega samaaegselt ette mööbli ja seadmete hankeid. Raha on hoone sisustamisele planeeritud 3,7 miljonit krooni, sellest 2,3 miljonit krooni tuleks taas ERFist. Loodetavasti saab õppetöökoda juba septembri alguseks uue sisu ning õpilased saavad uuest õppeaastast alates kasutada kõiki sealseid klassiruume.

LAURI LIIVAMÄGI,
Luua Metsanduskooli EL struktuurifondide projektijuht

blog comments powered by Disqus