Luua metsanduskoolis sisustatakse Stihli toel saeõpetuse klass

Luua metsanduskoolis avati teisipäeval Stihli tehnikaga sisustatud saeõpetuse klassis mootorsaagide ja võsalõikajate remondiks ja tehnohooldeks vajalike seadmetega stend.

Raietehnika tootja Stihl toodete Eestisse tooja, osaühing Farron Tehnika sisustab Luua metsanduskooli saeõpetuse klassi. Kogu tehnika mahub ühele suurele stendile ja lauale. Lisaks saab kool ettevõttelt saekettide teritus- ja neetimispingi. Stihl investeeris klassi ligikaudu 8000 eurot.

Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et tegemist on n-ö saeõpetuse süvaõppega, sest õpilased õpivad saage põhjalikult tundma.

Stihli koolituste juht Loic Vautrelle (pildil vasakult teine) oli Luual ka 20 aastat tagasi. Ta ütles, et oli ja on rabatud, sest kool on selle ajaga tundmatuseni muutunud. Tema hinnangul pole ka Saksa ametikoolidel paremaid õppevahendeid ega tingimusi. “Te ei jää millegagi Saksamaale alla, ” kinnitas ta.

Vautrelle on Stihlis töötanud 35 aastat ning ettevõte teeb koostööd ametikoolidega üle kogu maailma. Tema töö ongi mööda maailma ringi sõita ja töötajaid välja õpetada.

Farron Tehnika tegevjuht Airon Põlda (pildil paremalt teine) sõnul on neile tähtis, et metsanduskooli lõpetanud teaksid, kuidas masinat kasutada tuleb ning oskaksid seda hiljem ka hooldada. Samuti on olulised õiged vahendid.

Luua metsanduskooli metsandusvaldkonna koordinaator Marko Vinni ütles, et saadav tehnika on kooli jaoks suur võit. “Enam ei pea mootorsaage ja võsalõikajaid remonti viima, vaid lihtsamad rikked saab ise kõrvaldada, samuti saavad õpilased seda vajalike oskuste õppimiseks kasutada,” rääkis Vinni. Koostöö kooli ja ettevõtte vahel jätkub, koolitatakse õppejõude ning õpilasi, tutvustatakse uusi mudeleid ja oodatakse tagasisidet.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus