Luua metsanduskooli viiele õpilasele anti stipendiumid

Tänavu sügisest saavad Luua metsanduskooli õppurid  Jaanus Soosaar, Taavi Ojala, Jarro Mihkelson ja Liivi Mäekallas iga kuu oma pangaarvele üle saja euro lisaks, sest nad pälvisid stipendiumi.

Kooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et juba viies aasta järjest on võimalik kooli häid õppureid toetada. “Aastatega on meie ümber tekkinud firmasid ja ettevõtjaid, kes usuvad meisse ning õppurite tulevikuvalikutesse,” nentis ta. Koolijuhti rõõmustas, et iga aastaga lisandub mõni toetaja. “Mullu lisandus  stipendium metsanduse erialale, kui Stihli masinate Eestisse tooja, osaühing Farron Tehnika oma õppetoetuse välja pani. Tänavu käis stipendiumi välja Metsamaahalduse aktsiaselts,” see on koolis juba viies,” lisas Zuba-Reinsalu.

Esimene Toomas Ehrpaisi nimeline

Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi sai tänavu Jaanus Soosaar. Stipendiumifond õppeaastaks on 1917 eurot. Esimene stipendium asutati kuus aastat tagasi. See oli metsandusvaldkonna õpilaste motiveerimiseks mõeldud  stipendium, kuhu andis oma tõhusa panuse Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja lisaks ka Ehrpaiside pere. Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi saab metsanduskooli õppur vaid ühel õppeaastal.

Toomas Ehrpais oli Luua metsanduskooli vilistlane, teenekas metsamees ning ühiskondliku elu edendaja. Samas õppisid ka tema pojad Taavi ja Tanel.

Taavi Ehrpais kuulub ka stipendiumi määramise komisjoni. Ta on ühtlasi Luua metsanduskooli nõunike kogu liige ja tulnud mitu korda raie maailmameistrivõistlustel võitjaks.

Viiendat aastat järjest annab Põlva Metsaomanike Selts välja erametsaomanike stipendiumi, toetades sellega oma piirkonnast pärit õppurit. Stipendiumifond on 1300 eurot õppeaastaks ja selle pälvis tänavu Taavi Ojala.

Stipendium raievõistlustel osalejale

Stihli masinate Eestisse tooja Farron Tehnika stipendiumi,  mis on tuhat eurot õppeaastas, sai juba teist korda Jarro Mihkelson. Läänemaalt pärit noormees õpib metsanduse eriala neljandal kursusel ning tegeleb edukalt raiespordiga. Tänavu Itaalias  peetud 13. Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses saavutas Jarro individuaalselt teise koha. Šveitsis septembris toimunud raiespordi maailmameistrivõistlustel võitis ta laasimises juunioride klassis hõbemedali. Jarro Mihkelson näeb end ka tulevikus metsamehena ning soovib edasi õppida maaülikoolis.

 Stipendiumi pani välja Metsamaahalduse aktsiaselts. Ain Jürisoo nimelise stipendiumi sai tänavu Timo Asuja.

Kool asutas neli aastat tagasi maastikuehitaja stipendiumifondi, kust tänavu pälvis õppetoetuse Tallinna lillefestivalil teema “Võluaed” parimaks tunnistatud Liivi Mäekallas, kes õpib Luual  maastikuehitajaks kaugõppes.

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium

Rivo Fomotškin

Marek Kangur

Annes Välk

Andi Noot

Karl Raigo Pikhof

Kairi Laak-Randoja

Jaanus Soosaar

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendium

Kaivo Kaljuvee

Kuldar Ilm

Andi Jaaska (kahel korral)

Taavi Ojala

Stihli stipendium

Jarro Mihkelson (kahel korral)

Ain Jürisoo nimeline stipendium

Timo Asuja

Noore maastikuehitaja stipendium

Catty Tirmaste

Liis Raig

Diana Repponen

Liivi Mäekallas

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus