Luua Metsanduskooli tänavune aasta õppija on Annes Välk

Luua Metsanduskooli õpilased ja õpetajad valisid tänavuseks aasta õppijaks metsanduse teise kursuse õpilase Annes Välki.

“Annes on eeskujuks paljudele ning õpetajatel on olnud väga hea meel temaga koos töötada,” ütles koolijuht Haana Zuba. Kool kinkis Annesele Piletilevi paketi, kust noormees saab ise suve jooksul kontserte valida, mida külastada tahab.  

Annes on tutvustanud välisriikidest pärit õpilastele Eesti metsandust ja saanud sellega hästi hakkama.

“Tore, et minu pingutusi on tähele pandud ja neid hinnatakse,” tõdes noormees. Kutsevõistlustel osalenuna hindab ta kõige rohkem lisateadmisi, mida võistlusteks valmistumine annab. “Mida annab selgeks teha, tuleb ära õppida, aga mõne asja puhul piisab ka lihtsalt n-ö silma treenimisest,” rääkis ta.

Metsandusse ei sattunud Annes juhuslikult. Tema onu õppis samuti Luua Metsanduskoolis ning sama hariduse on saanud ka kaks onupoega, kellest üks siiani RMKs metsnikuametit peab. Annes on tuttav ka metsatööga. “Olen kokku puutunud mitme valdkonnaga, kuid üks või teine töö tõi ikka ja jälle metsa juurde tagasi. Nii otsustasingi Luua Metsanduskooli kasuks,” lisas ta.

Annes tahaks pärast Luua kooli lõpetamist töötada mõnda aega mõnes puidufirmas ja siis minna edasi õppima.

“Suvel tahaksin kindlasti lõputöö teema läbi mõelda ning leida ettevõte, kellega koostööd teha,” rääkis ta. Annes tahaks oma teadmisi rakendada mõnes puidutöötlemisettevõttes. Kas ta läheb ka maaülikooli edasi õppima, seda noormees praegu öelda ei oska. Kindlasti lubab Annes end täiendada, sest võõrkeelteoskus on ülioluline.

Luua Metsanduskool valis aasta õppija viiendat korda. Varem on selle tiitli kahel korral —  2007. ja 2008. aastal — pälvinud  Kristel Arukask. Marek Kangur  tunnistati kooli aasta  õppijaks 2009. aastal ja möödunud aastal Aigar Tiho.

Annes Välk sai lõppeval õppeaastal ka teeneka metsamehe ja loodusehoidja Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi. 

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus