Luua Metsanduskooli projekt pealinnas

Luua Metsanduskool osales rahvusvahelise aiakunstifestivali „Tallinna lillefestival” esimeses voorus ning kooli maastikuehituseõpilaste ja –õpetajate koostöös valminud projekt pääses edasi.

3. – 5. juunini tuleb Luua õpilastel Tallinnas Tornide väljaku pargis oma projekt ka valmis ehitada ehk siis rajada 50 ruutmeetrine väikeaed, mis jääb pealinlastele ja pealinna külalistele vaadata kuni 6. oktoobrini, ütles Luua Metsanduskooli aiandusvaldkonna juhtivõpetaja Raili Laas.

Luua Metsanduskooli projekti märksõnad on teadmine ja rõõm; tarkus ja nauding. Aia üldkontseptsiooni aluseks on malemäng. Aia sissejuhatuseks on kaarkatusega pergola, millel väänduvad oranžiõielised õisoad.

Maleruudustikul liikumine võimaldab labürinti läbides jõuda malelauani, millel kaaslasega malemängu mängides lõhnataimede aroome nautida. Labürindi moodustavad taimekonteinerid, milles kasvavad erinevad ürdid, mis mõjuvad aroomiteraapiliselt igale aiakülastajale.

Aed on suletud imeliste tokkroosidega ning vastasküljest ilmestab seda lilleaas õrnade kosmoseõite näol. Edasi liigendab aeda terrakotatellisest müür, pakkudes varju ja privaatsust malemängijaile. Kiviseina madalamat osa võib kasutada ka istepingina.

Malelaua ehitamiseks on kasutatud betoonalust ning mängulaua ruudustik on maalitud puitalusele. Mängimiseks kasutatakse valgeid ja musti looduskive või kaasavõetud malenuppe.

Taimepotid on neljakandilise põhiplaaniga,  maleruutplatsi ruuduga võrdses mõõdus erinevate kõrgustega „tõstetud peenrad” ning neist madalamad istepingid. Anuma materjalina on kasutatud värvitud puitu. Ürtideks on valitud: iisop, pune, murulauk, salvei, rosmariin.  Õppe-eesmärgil on kõik taimepotid etiketeeritud ning viimased sisaldavad nii ladinakeelseid kui eestikeelseid taimenimesid.

Rahvusvahelise aiakunstifestivali „Tallinna lillefestival” peetakse 3. juunist kuni 6. oktoobrini Tornide väljaku pargis esimest korda. Festivalist on kavas kujundada traditsioon, mis ühendab aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka väljastpoolt.

Festivali raames valmivad külastajaid harivad ja esteetilist elamust pakkuvad traditsioonilised ja eksperimentaalsed aiad, mis tutvustavad aiakujundusfirmasid ja sponsoreid.

Festivalikülastajad saavad tutvuda kõrgetasemelise aiakunstiga, jälgida taimede arengut iluaias ning nautida loojate fantaasialendu. Festivali raames korraldatakse lillelaatu, kontserte ja teemapäevi.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus