Luua metsanduskooli parimad õppurid on Kairi Laak-Randoja ja Erik Rüütel

Luua metsanduskooli käesoleva õppeaasta tublimad õpilased on metsanduse eriala esimese kursuse õpilane Kairi Laak-Randoja ja aiandusvaldkonnas parimaks tunnistatud  Erik Rüütel, kes lõpetab maastikuehituse eriala esimest kursust.

Kairi Laak-Randoja ütles, et talle tuli kooli parimaks õpilaseks valimine  tõesti üllatusena. Metsandust läks ta õppima sõprade soovitusel, keegi tema perest pole varem selle alaga tegelnud. “Alguses polnud mul aimugi, mida täpselt õppima hakkan,” tunnistas ta.

Kairi on oma kursusel ainus tüdruk, poisid aitavad ja toetavad teda tema enda kinnitusel igati. Kõige raskem on Kairi jaoks metsas töötamine — meestel on ju julgust ja jõudu rohkem.  Midagi pööraselt ekstreemset pole ta veel praktikal kogenud.

Mis saab pärast kooli lõpetamist, seda Kairi praegu veel öelda ei osanud. Võimalik on minna edasi õppima  Eesti Maaülikooli. Metsandus on talle igatahes südamelähedane ala.

Erik Rüütel ütles, et tema valis maastikuehitaja eriala selle järgi, et ema on selle alaga varem pikemat aega tegelenud. Noormees õppis pärast põhikooli lõpetamist aasta gümnaasiumis ja tuli siis Luuale.

“Mulle see ala meeldib, olen oma valikuga rahul,” kinnitas noormees. Talle meeldivad kool, õpetajad ja kaasõpilased. Samuti on ta käinud võistlemas ning osalenud edukalt kooli kutsevõistlustel. Erik teeb tublisti sporti ja Luual on selleks head võimalused.

Kodusedki rõõmustavad, et Eriku oma kutsevalikuga rahul on.  Pärast kooli lõpetamist kavatseb ta kõigepealt sõjaväes ära käia ja siis tööle minna, tõenäoliselt ema firmasse. Ka edasiõppimine pole välistatud, kus täpsemalt, selgub siis, kui soov päris kindel.

Luua metsanduskooli parima õpilase valimisel lähevad arvesse õpitulemused, samuti puudumised, seejärel kooli esindamine messidel ja infopäevadel ning kutse- ja spordivõistlustel. Oluline on ka huvitegevus ning läbisaamine kaaslastega, abivalmidus.

Kooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et ühelgi varasemal õppeaastal pole koolis olnud nii palju aktiivseid ja toredaid noori, kes on käinud infopäevadel ja messidel kooli tutvustamas ning kutsevõistlustel kooli au kaitsmas.

“Te olete kõik olnud väga tublid, et lõite kaasa igal rindel ning olite kooli eest valmis võistlema,” rõhutas koolijuht.

Luua metsanduskool valis parimat õppurit seitsmendat korda.

Luua metsanduskooli parimad õppurid

*2007 – Kristel Arukask

*2008 – Kristel Arukask

*2009 – Marek Kangur

*2010 – Aigar Tiho

*2011 – Annes Välk

*2012 – Helvis Koort ja Kalmer Holm

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus