Luua Metsanduskooli parimad õppurid on Helvis Koort ja Kalmer Holm

Luua Metsanduskooli käesoleva õppeaasta parim õpilane on Helvis Koort forvarderioperaatorite kursuselt; aiandusvaldkonna parimaks tunnistati maastikuehituse eriala teist kursust lõpetav Kalmer Holm.

Helvis Koort lõpetas möödunud aastal samas koolis metsamajanduse eriala, kuid otsustas sügisel taas koolipinki tulla. “Uus eriala oli huvitav,” kinnitas ta.

Samuti soovis Helvis raievõistlustel edasi võistelda. Möödunud aasta juuli algul Luual peetud Eesti raiemeistrivõistlustel saavutas ta saeketi vahetusel väga tubli tulemuse,  edestades selle ala maailmameistrit Andres Oleskit kolme kümnendiku võrra. Selline tulemus on absoluutne maailmaklass, kuid siiski ei saatnud edu Helvist enam teistel aladel.

Samuti Luual toimunud Baltimaade metsanduskoolide jõuproovis pälvis Helvis saagimisvõistlusel teise koha.

Mis edasi saab ja kas ta ka maaülikooli edasi õppima läheb, seda ta samuti veel ei teadnud.

Kalmer Holm on võistelnud Estoskillsil. Võistlemisega sooviks ta edasi tegeleda. Rapla lähedalt pärit noormees sattus Luuale sõbra  Allar Laurendi soovitusel, kes Worldskillsil osales. Tegelikult oli Kalmer kooli võistkonnas n-ö varumeheks, käis suvel koos Allar Laurendi ja Rajar Rahkemaga trenni tegemas ning sai väga palju huvitavaid kogemusi. Maastikuehituse eriala talle meeldib, kuid kas ta ka sama ala edasi õppima hakkab, seda noormees veel öelda ei osanud.

Kooli direktor Haana Zuba Reinsalu rääkis õpilaste tunnustamisel,  et kui midagi väga tahta, siis selleks tuleb pingutada ja ka siis ei saa alati seda, mida ihaled. “Teie igapäevatöö koolis on õppimine. Pingutus ongi selleks, et olla edukas ning osata endale eesmärke seada,” märkis koolijuht.

Luua Metsanduskool valis parimat õppurit kuuendat korda.

Luua Metsanduskooli parimad õppurid

*2007 – Kristel Arukask

*2008 – Kristel Arukask

*2009 – Marek Kangur

*2010 – Aigar Tiho

*2011 – Annes Välk

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus