Luua metsanduskooli õppurite idee on aasta haridusteo nominent

Kolmapäeval kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps algava kooliaasta puhul toimunud pidulikul haridustöötajate vastuvõtul välja aasta õpetaja konkursi nominendid 11 kategoorias. Vastuvõtule olid kutsutud kõigi koolide esindajad ja maakondade aasta õpetaja tiitliga pärjatud pedagoogid. Kogu riigi aasta õpetaja konkursi laureaadid selguvad aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, mis toimub 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas.


Minister Mailis Repsi sõnul ei ole kui tahes suur auhinnaraha piisav selleks, et tänada ja tunnustada õpetajaid, kes pühendavad oma elu meie tuleviku tegijate harimisele. „Hea õpetaja ei saa teha tööd kaheksast viieni, ta kasvab ja areneb koos oma õpilastega ööpäevaringselt, elades läbi nende muresid ja rõõme. Ainult kestva ja hoolsa tööga saavutab soovitud sihi – turvalise ja tulemusliku hariduse.“ Vastuvõtul peetud kõnes soovis minister Reps kõigile kerget, rõõmsat ja tulemuslikku kooliaastat.

Aasta õpetaja lõppvooru nominendid 11 kategoorias selgusid riikliku komisjoni põhjalike arutelude tulemusel.

Jõgevamaalt jõudis nende hulka haridusteo kategoorias Luua metsanduskooli noorte projekt „Flying Forest“.

Noorte eesmärk on luua tarkvara, mis koostöös mehitamata õhusõidukiga suudaks kolmemõõtmeliste piltide abil põhjal hankida vastava metsakinnistu kohta vajamineva info. Saada kiire ja täpse ülevaate näiteks puude kõrgustest, puistu tagavarast või kogu metsaala suurusest.

Kui praegu peab metsa mõõtmisel arvestama suure ajakulu ja rohkete töövahenditega, siis „Flying Forest“ muudab senised metsamõõtmise ja hindamise praktikad olulisemalt lihtsamaks. Idee sündis Samsung Digi Pass 2018 võistlusel, kus Luua koolinoored saavutasid 2019. aasta veebruaris esikoha. Digi Pass võistlusel hinnati ideed ja arenduse protsessi ning pakuti mentorite tuge.

Meeskonda juhtinud Silver Pärn rääkis, et praegu käivad katsetused tavakasutajale mõeldud droonidega. Puudu on võimsam droon ja lidar. „Teoreetiliselt peaks tulemus olema täpsem, ütles Silver Pärn. „Seda kontrollida me veel ei saa. Ehk äratab aasta haridusteo nominendiks tunnistamine mõne potentsiaalse investori huvi, kes tuge pakuks. Ja see ei pea tingimata rahaline olema. Meie meeskonnas oleks koht ka mõnele programmeerimist valdavale või õppivale noorele, sest ise oleme metsanduse õpilased,“ lisas ta.

„Flying Foresti“ meeskond küll haridusministri vastuvõtule ei jõudnud, sest nende aeg oli juba ette ära planeeritud. Luua metsanduskooli nimel surus haridusministril kätt direktor Haana Zuba-Reinsalu.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus