Luua Metsanduskool sai kõrgetasemelise õppetöökoja

Uus hoone ehitati ümber kunagisest majandi töökojast ning tööde maksumuseks kujunes 33,1 miljonit krooni, millest kolmveerand tuli Euroopa Regionaalarengu Fondist ning ülejäänu Eesti riigi eelarvest. Peaettevõtjaks oli ehitusel AS Jõgeva Ehitus, kellele see on senivalminud objektidest suurim. Töökoda ümbritseva platsi asfalteeris ning sadeveetrassid paigaldas osaühing Merelen.

            Õppetöökoja alumisel korrusel paiknevad metsamasinate õpperuum, maastikuehituse õppehall ja ketassae õpperuum ning saunad, du?iruumid ja töörõivaste kuivatamisruum. Ülemisel korrusel asuvad metsa- ja puidutööstuse, saeõpetuse ja maastikuehituse õppeklassid ning auditoorium.

            Haridus- ja teadusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Andres Pungi hinnangul võimaldab õppetöökoda koolitada tööjõuturul konkurentsivõimelisi spetsialiste, tänu millele hoogustub kindlasti ettevõtete koostöö Luua Metsanduskooliga.

“Küllap arvestas riik meie õppetöökoja rajamise rahastamisel ka seda, et Luua Metsanduskool on Eestis ainus kutseõppeasutus, kus koolitatakse metsanduse ja sellega seotud erialade spetsialiste,” lausus kooli direktor Haana Zuba. Tema sõnul on on Luua Metsanduskoolis plaanis lähitulevikuks renoveerida veel võimla, söökla, osa õpilaskodust ja õppehoone.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus