Luua Metsanduskool renoveerib euroraha eest kolm hoonet

 

Luua Metsanduskool on üks neist kutseõppeasutustest, mille kaasajastamist rahastatakse 80% ulatuses Euroopa Liidu struktuurifondi ? Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) vahenditest. Koos riiklike investeeringute programmist lisatava riigipoolse osalusega on projekti kogumaksumus 31 miljonit krooni.

Renoveerimisprojekti koostaja leidmiseks viis Luua Metsanduskool septembris läbi riigihanke avatud pakkumise. Esitatud kolmest pakkumisest osutus edukaimaks Tartus tegutseva ASi RTG Projektbüroo oma. Vajalikud projektid on firma valmis koostama 1 602 440 krooni eest, ettevalmistustööd on nõudnud lisaks veel ligi 200 000 krooni.

Euroopa Liidu struktuurifondist taotles Luua Metsanduskool riikliku arengukava meetme 4.3 ?Kutse- ja kõrghariduse ning seda toetava infrastruktuuri kaasajastamine? raames toetust viie koolihoone, ühiselamu, kaug- ja täiendõppe ühiselamu, õppetöökoja, õppehoone ja võimla renoveerimiseks. Kaug- ja täiendõppe ühiselamu ning võimla paraku selles taotlusvoorus rahastamist ei leidnud, seega on praegu käsil ühiselamu, õppetöökoja ja õppehoone renoveerimisprojekti koostamine. Kas eraldatud rahast ka nimetatud kolme hoone täielikuks renoveerimiseks jätkub, selgub pärast projektide valmimist 2005. a algul ning nende põhjal ehitus- ja renoveerimistööde riigihanke läbiviimist.

PRIIT KIRSIMÄE,

Luua Metsanduskooli haldusjuht

blog comments powered by Disqus