Luua Metsanduskool osaleb “Unustatud mõisate” mängus

 

Juba viiendat aastat järjest osaleb Luua Metsanduskool MTÜ Eesti Mõisakoolide Ühenduse ellu kutsutud mängus “Unustatud mõisad”. Kooli raamatukoguhoidja Aile Sessmanni sõnul toimub järjekordne mõisakoolide mäng 3. ja 4. augustil. Siis on mängus osalevate mõisakoolide uksed avatud terve pika päeva vältel. Igal täistunnil toimub ekskursioon giidi juhtimisel mööda mõisahoonet. Luua mõisa kohta on koostatud ristsõna ning külastajate tarvis on nendel päevadel avatud kohvik. Mõisa külastajatel ja mängus osalejatel on võimalus tutvuda Luua mõisa ja selles tegutseva metsanduskooli ajalooga, samuti saavad külalised vaadata Tõnu Elleri koostatud varem metsatöödel kasutuses olnud vahendite näitust.

Külalistele tutvutakse ka võlvkaartega mõisakeldrit, mis Aile Sessmanni sõnul on alati inimestele huvi pakkunud. Vaadata saab ka näitust maastikuehituse eriala lõputööde makettidest. Külalistel on võimalus osta ka käsitöömeistri Liina valmistatud ehteid. Mäng “Unustatud mõisad” toimub tänavu kuuel korral suve jooksul ja kõigil eelnevatelgi kordadel on Aile Sessmann olnud Luua mõisas külalistele giidiks ning teejuhiks. Tema sõnul külastas tänavusel esimesel külastuspäeval, 16. juunil Luua mõisahoonet üle 70 inimese, järgnevatel kordadel jäi külastajate arv 30-40 vahele ja viimasel korra, 19. juulil oli külastajaid päeva jooksul alla 30. Eeloleval laupäeval, 3. augustil toimub Luua mõisahoones ka Eesti Muusikasõprade Ühingu korraldatud kontsert.

Mõisate külastusmängust osavõtjad saavad esimesena külastatud mõisast kaasa osalejaraamatu, kuhu koguvad nende poolt külastatud mõisatest templeid. Vähemalt kümmet mõisat külastanute vahel loositakse välja kutseid sügisel ühes Eestimaa mõisas toimuvale teatrietendusele. Lisaküsimustele õigesti vastanute vahel läheb loosimisele kümme ajalugu ja Eesti mõisaid tutvustavat raamatut. Aile Sessmann ütles, et ta on ka järgmisel aastal valmis Luua Metsanduskoolis huvilistele giidiks ja teejuhiks olema, kui mõisakoolide ühendus mängu jätkab.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus