Luua Metsanduskool osaleb messil Teeviit

Neljapäevast laupäevani ehk 4.-6. detsembrini toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses noorte infomess Teeviit, kus on ka Luua Metsanduskooli tutvustav boks.

Luua kooli esindavad messil õpetajad Maila Talve, Ülle Käärik ja Ell Tuvike. Õpilastest aitavad kooli tutvustada Eugen Kaur, Konstantin Timakov, Marek Kangur, Kerdi Valm, Erki Post ja Siim Paulus.

Lisaks kooli tutvustavatele brošüüridele saavad õpilased näidata enda tehtud haljastusplaane, kompositsioone ja maketinäidised. Metsandusõpilased demonstreerivad tänapäevaseid instrumente, millega saab hõlpsalt mõõta kasvava puu kõrgust. Praegu pole veel tarvis olnud messikeskusest välja minna, kuid kui kellelgi on huvi, astume saalist välja ja läheme mõõdame õues mõne puu ära,” rääkis õpetaja Maila Talve.

Õpetajad Lauri Toim ja Tõnu Eller on messi jaoks kokku pannud videomaterjali, kust saab ülevaate nii koolis õpetatavatest erialadest kui ka muust elust-olust, näiteks vaba aja veetmise võimalustest. Õpetajad on huviliste jaoks koostanud ka puude teemalise viktoriini, mille paremad lahendajad auhinnad saavad.

Messi põhipäev oli reede, kui kohale tulid ka paljud maakoolide õpilased, kuid huvi Luua Metsanduskooli vastu oli õpetajate sõnul ka neljapäeval.

“Meeldiv üllatus oli esimesel päeval see, et üks tütarlaps oli väga huvitatud metsamasina operaatori erialast ning lubas kindlasti seda elukutset meile õppima tulla,” rääkis õpetaja Talve.

Teeviit on Eesti suurim noortele õppimisvõimalusi tutvustav mess, kus möödunud aastal oli eksponente 174 ja külastajaid 17000. Luua metsanduskooliga saab Teeviidal tutvuda veel tänase päeva jooksul.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus