Luua metsanduskool jälle teine

Teist aastat järjest võitis Luua metsanduskooli võistkond Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses üldarvestuses teise koha.


Luual ja Tartus peetud XIV Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses näitasid Luua metsanduskooli õpilased kõrget taset, saavutades 17 riigi hulgas teise koha ja jäädes võitjale Saksamaale alla vaid 15 punktiga. Kolmandaks tõusis Itaalia meeskond. Lisaks üldarvestuses saavutatud teisele kohale, saavutas Eesti meeskond võistluse tehnikaalade üldarvestuses esikoha, metsaraja võistluses tuldi kolmandaks.

“Sellist tulemust ei julgenud lootagi, kuigi teadsin, et meie õpilased on selleks võimelised,” märkis Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Eriti rõõmustas koolijuhti metsarajal saavutatud kolmas koht. “Nii head kohta pole Eesti võistkonnal metsaraja võistluses varem olnudki,” lisas ta.
“Meie õpilased on Euroopa tipptegijate seas ja see on väga hea tase. Individuaalselt tegi Eesti võistlejatest parima tulemuse Ranet Sildoja, kes oli võistluse tehnikaalade kokkuvõttes kolmas ja täpsussaagimises teine. Markus Mitt saavutas langetamises teise koha. Ranet Sildoja oli tulemust kommenteerides napisõnaline. “Vägev! Kuid oleks võinud ikka parem tulemus olla,” tõdes noormees. Saavutatud tulemus rõõmustas kogu meeskonda.

Koolijuhi sõnul oli võistlustel abiks kogu koolipere, kõik toimis ideaalselt. “Inimesed töötasid pühendumusega ja andsid oma parima,” lisas ta. Tema kinnitusel oli kogu metsasektori koostöö tõeliselt heal tasemel. Väga hea oli kuulda teiste riikide võistlejate ja kohtunike tänusõnu võistluste ladusa korralduse eest.

Luua metsanduskooli võistkonnas esindasid Eestit

*21-aastane Raplamaa noormees Ranet Sildoja

*20-aastane samuti Raplamaalt pärit Meelis Rus

*22-aastane Harjumaalt pärit Taavi Soosaar

*22-aastane Türi valla noormees Markus Mitt

*Meeskonna juht oli õpetaja Einar Must

*Meeskonna treener oli õpetaja Tõnu Reinsalu

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus