Luua metsanduskool andis neli hoonet müüki

Möödunud nädalal andis Luua metsanduskool Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsile üle neli hoonet, mida tuntakse kohalike seas kui Sauna-, Kärneri-, Sepikoja- ja Kuurimaja. RKAS kommunikatsioonispetsialisti Mariliis Sepperi sõnul müüakse Luua hooned Pindi Kinnisvara OÜ kaudu.


„Kuna hooned on meile alles üle tulnud, siis on nende täpsemad hinnad veel väljaselgitamisel,“ ütles Sepper. Nelja hoonet käsitletakse ja need on ka müügis eraldi.

Kui esimesel müügiperioodil ostjaid ei leita, langetatakse Sepperi sõnul hinda. „Oluline on lisada, et RKAS kehtestab igale hoonele miinimumhinna, millest allapoole ei müüda,“ sõnas Sepper.

Luua metsanduskooli direktori asetäitja Peep Arold sõnas, et müügi põhjuseks on asjaolu, et kool kõnealuseid hooneid enam ei vaja. Mis hoonetest edasi saab, Arold öelda ei osanud, kuid avaldas lootust, et ehk tuleb ostja Luualt ning kasu saab terve kogukond.

„Lootus on, et ehk tuleb midagi uut ja huvitavat, millest oleks kasu kogu külale,“ märkis Arold.

Ühe hoonena on müügis ka Kärnerimaja, mida tuntakse ratta- ja suusabaasina, kus omal ajal tegutses kehalise kasvatuse õpetaja Raimund Kokk. Nii nagu teistelgi Luua mõisa kivihoonetel, on ka sellel hoonel kaunis sein, millel on  mälestustahvel 2003. aastal avariis hukkunud profirattur  Lauri Ausile ja tema võistluskaaslasele Toivo Reinovile, kes samal aastal suri. Ka samas kasvavad kaks kadakat meenutavad parimas eas ebaõiglaselt vara lahkunud mehi.

Lauri Ausi ema Leida Aus sai kooli müügiplaanidest teada juhuslikult. „Ma ei kujuta ette, kes võiks neid eestiaegseid hooneid osta,“ avaldas Aus poja mälestustahvli pärast muret.

Eriti muretseb ema seepärast, et uus omanik võib  mälestustahvli lihtsalt seinalt maha võtta. Sellisel juhul on plaanis viia see kas Palamuse või Jõgeva muuseumi. Praegu on mälestustahvli ja kadakate eest hoolitsenud jalgrattatreener Kaido Kriit ja Teeme Ära raames ka kohalik rahvas.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus