Luua Külaselts tahab tegevust pakkuda nii noortele kui vanadele

Neljapäeval asutatud Luua Külaselts tahab ühistegevuse võimalust pakkuda kõigile alates noortest kuni eakate inimesteni ning lubab hea seista selle eest, et jätkuks küla ajaloo uurimine ja traditsioonide edasiarendamine.

Samuti pidasid seltsi asutajad tähtsaks küla heakorra ning kodukaunistamise edendamist ning mitmete objektide rajamist lastele ja noortele.

Luua Külaseltsi asutamiskoosolekule kogunes 25 külaelanikku, kelle hulgast valiti seitsmeliikmeline juhatus. Juhatuse esimeheks valiti Veiko Belials, liikmeteks Imbi Ivask, Haana Zuba, Marko Laanes, Siiri Kütt, Tiina Mägi ja Marika Murka.

Luua Külaseltsi juhatuse esimees Veiko Belials ütles, et esimeses järjekorras püüab selts ellu kutsuda küla noortekeskuse, olulised on ka laste mänguväljak ja palliplats, samuti küla kogukonnale teenuste osutamine ja levitamine.

Veiko Belials lisas, et selts hakkab koostööd tegema Luua Metsanduskooliga. “Kool ja küla on nagunii kokku kasvanud, kool on teinud küla jaoks palju, kuid kõike ei võimalda kooli eelarve. Külaselts saab projektidega lisaraha taotleda ning nii on võimlusi rohkem,” märkis ta.

Kõik kohaletulnud tahtsid tulevikus kaasa lüüa oma küla arendamisel ning külaelu aktiviseerimisel. “Nüüd on vaja vormistada vaid dokumendid  ning arendustegevus võib alata,” kinnitas Belials.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus