Lutsu preemia saab Ott Sepp

 

Palamusel igal aastal välja antava Oskar Lutsu huumoripreemia saab tänavu Vanemuise teatri näitleja Ott Sepp. Esialgse plaani kohaselt antakse preemia üle 3. aprilli keskpäeval Palamuse rahvamajas.

Huumoripreemia antakse statuudi järgi Eesti rahvast eelmisel aastal kõige enam naerutanud inimesele, soovitavalt naljakirjutajale. Preemiakandidaatide nimistu polnud seekord väga pikk, ent Ott Sepp figureeris selles nii üksi kui ka koos Märt Avandi ja Õ-Fraktsiooniga. Avandi on olnud Sepa partner aastavahetuse sketšisaadetes „Tujurikkuja“, Õ-Fraktsiooniga tegi ta möödunud aastal koostööd teleseriaali „Riigimehed“ stsenaariumi kirjutades. 12-liikmelise komisjoni otsuse kohaselt saab preemia siiski just Ott Sepp.

Ott Sepp on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõrgema lavakunstikooli 2004. aastal XXI lennu koosseisus. Tema esimeseks töökohaks oli Eesti Draamateater, 2006. aastast on ta Vanemuise teatri näitleja. Samas on ta kätt proovinud ka lavastajana.

Ott Sepale on tuntust toonud rollid filmides „Nimed marmortahvlil“, „Röövlirahnu Martin“ ja „Malev“ ning seriaalides „Kättemaksukontor“ ja „Riigimehed“.

2007. aastal valisid kolleegid Ott Sepa aasta vanemuislaseks, 2008. aastal pälvis ta Tartu linna kultuuriaasta auhinna noore kultuurikandja kategoorias.

Huumoripreemiat on viimastel aastatel välja antud MTÜ Sokuturi eestvedamisel ja stipendiumi vormis. Et stipendium väärikas saaks, on oodatud mistahes suuruses annetused MTÜ Sokuturi arveldusarvele nr 10220061135014 SEB Pangas. Lisainfo Ave Undilt tel 511 2612.

Ott Sepast saab Oskar Lutsu huumoripreemia 23. laureaat.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus