Lutsu preemia saab Ita Ever

Preemiakandidaate said esitada kõik Palamuse kandi huumorisõbrad. Küsiti ka Oskar Lutsu nime kandvate Tartu kultuuriasutuste ? O. Lutsu nimelise raamatukogu ja Lutsu majamuuseumi ? töötajate arvamust. Sel moel kogunes kümmekond huumorikirjutajatest, -joonistajatest ja -esitajatest kandidaati, keda Palamuse ümbruse avaliku elu tegelastest koosneva preemia?ürii esimees, Kaarepere Põhikooli emakeeleõpetaja Evi Lestal ?ürii liikmetele ja preemia sponsoritele tutvustas. Esimeses hääletusvoorus jäid sõelale Kuku Raadio libauudiste kirjutaja-esitaja Rohke Debelakk alias Gaute Kivistik, Maie ja Valduri lugude autor Peep Pedmanson, Palamuse Amatöörteatri trupiga mitu Lutsu-ainelist lavastust teinud Raivo Adlas ning oma pikal näitlejateel ka hulganisti koomilisi rolle teinud ja estraadil esinenud Ita Ever.

Teises hääletusvoorus kaalutigi vaid neid nelja. Võitjaks osutus 11 häälega Ever, Pedmanson sai 8 ja Debelakk 4 häält.

 ?Selle klausli, et vastava tasemega naljaautorite nappuse korral võtame kaalumisele ka naljaesitajate kandidatuurid, lisasime preemiareglementi juba mitu aastat tagasi,? ütles Evi Lestal. ?Nüüdseks ongi mitu preemiat näitlejatele läinud ja salajase hääletamise tulemusena läheb ka tänavune.?

Küllap mõjutas hääletajaid natuke ka see, et tänavu 1. aprillil tähistab armastatud näitlejanna 75. sünnipäeva. Millal tal aega Palamuse rahva ette preemiat vastu võtma tulla on, seda näitlejatar eile Palamuse vallavanemale Urmas Astelile veel öelda ei osanud. Kui kuupäev selgub, anname sellest ka Vooremaa lugejaile teada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus