Lustiveres valmis vabaõhulava

Lustivere vabaõhulava ehitamine ning vanade müüride taastamine läks kokku maksma ligi 300 000 krooni, millest 30 000 moodustab Põltsamaa valla omaosalus.

Lisaks raha eraldamisele hoolitses vald ka paberimajanduse ning ehituslubade kordaajamise eest.

Põltsamaa vallavalitsuse arendusnõunik Pille Kams oli Lustivere Külaseltsile abiks ka projekti kirjutamisel. Projekteerimistöö tegi Sirje Haavel, ehitustööd OÜ Oberpahlen.

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, kes on ise Lustivere küla elanik, ütles, et Lustivere kultuurielu on praegugi aktiivne, kuid tänu sellele, et valmis vabaõhulava, paranevad tingimused. ?Näiteks jaanipeol püstitasime ajutise telgi,? ütles Tõnson ja lisas, et noored saavad nüüd ka välisdiskosid ja -pidusid korraldada.

Vallavanem ütles, et vallavalitsus toetab meeleldi häid ideid ja mõtteid ning kohalike initsiatiivi.

Tõnson möönis, et Põltsamaa vallas on Lustivere vabaõhulava seni ainuke. ?Kui aga piirkonnad tulevad välja hea ideega ning on valmis ise projekti kirjutama, siis aitame neid,? lubas ta.

Lustivere külaseltsi esinaine Riina Paluoja ütles, et idee vanade maakivist müüridega midagi ette võtta on juba kolm aastat vana. ?Kui lõime mõned aastad tagasi oma külaseltsi, tuli aktiivne külaelanik Merje Põder välja ideega, et kultuurimaja juures võiks olla vabaõhulava. Ideel oli jumet ning haarasime sellest kinni,” rääkis Riina Paluoja.

Algul oli külaseltsil plaanis laululava oma jõududega taastada, korduvalt käidi nõu pidamas ja korrastustöid tegemas. “Lasime ära hinnata, kui palju varjualuse ehitamine maksma võiks minna ja saime teada, et vähemalt 50 000 krooni. Selgus ka, et niisama ehitada ei saa, on ikkagi ehitusluba vaja,? rääkis Paluoja.

Nii asutigi raha otsima ning kirjutati projekt “Lustivere suvine pidude paik;” mille jaoks ka SAPARDi projektist raha saadi. Algselt kavandatud 50 000 kroonist kujunes aga kuus korda suurem summa.

?Müüripealsed on ilusti täis valatud, et need edasi ei laguneks, samuti laoti maakividest müürid uuesti üles. Kunagi on sellel kohal asunud vana ait, aknaavad on uuesti laotud ning parandatud,? loetles Paluoja lisaks katusealuse paigaldamisele tehtud töid. Paluoja sõnul on aga vaja veel üht-teist teha. On vaja muretseda pingid ning korrastada ümbrust, samuti tahavad Lustivere inimesed värvida müüride väliskülje kultuurimajaga sama värvi.

Põltsamaa vallavanemal on aga Lustivere vabaõhulavaga ka isiklik suhe: kuna SAPARDi projektist saab raha alles siis, kui ehitus valmis, laenati puudu olev summa Maaelu Edendamise Sihtasutuselt. Et aga laenu niisama ei saa, pani vallavanem oma maja panti.

Vallavanem, kes enam oma eluaseme pärast muretsema ei pea, ütles et tänas Lustivere külaseltsi selle eest, et asi tõsiselt ette võeti ning lõpule viidi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus