Lustiveres tuleb maakonna memme-taadi suvepidu

Täna Lustiveres teoks saav  Jõgevamaa memme-taadi suvepidu on lavastatud tagasivaatena inimese erinevatele eluetappidele ja kannab pealkirja “Meie memme-taadi tarkus”.

Korraldustoimkonna juhi ja lavastaja Ülle Andi sõnul on peo lavastus üles ehitatud tagasivaatena elule ja olule, noorusele ja vanadusele. “Meenutatakse ilusaid hetki ja ühtlasi soovitakse oma elutarkust edasi anda.” Ant märkis, et memme-taadi peol osaleb 33 kollektiivi kümnest  erinevast omavalitsusest ja Aleks Raja juhendatavad  kolm  külalisrühma Elvast ning Rõngust. Kokku on 406 tantsijat, lauljat ja pillimängijat. Esindatud on rahvatants, laul ja rahvamuusika. “Loodan, et ka ilmaga veab ja vihma ei tule,” lisas ta

Pikaajalise traditsiooniga sündmus saab Lustiveres teoks esimest korda. “Meil on aga pikk traditsioon lihtsalt korraldada kohalike tantsupidusid, kõikide kohalike tantsurühmade ja võimlemisrühmade osalemisel. Kui on olnud juubel, oleme korraldanud suurema peo ja kutsunud piirkonna tantsijad-võimlejaid ja ka kaugemalt rühmi koos meiega tantsima. Meie eripäraks ongi, et meil on palju tantsijaid ja võimlejaid ning lauljaid, kellele ikka pidusid korraldada,” ütles Ülle Ant.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus