Lustiveres õpiti korvpalli mängima

Möödunud nädalal õpetas Eesti Korvpalliliidu projektijuht Taavi Kruut Lustivere põhikooli õpilastele korvpallimängu. Tegemist on Eesti Korvpalliliidu korraldatava õpilastele suunatud projektiga, kus seda mängu õpetatakse 70 koolis üle Eesti. Lisaks viiakse koolidele ka korvpallitreeninguteks tarvilikku varustust.

Taavi Kruut viib treeninguid läbi enamasti üksinda või võtab võimalusel kaasa professionaalseid korvpallureid. Tallinna koolidesse oli neid lihtne kaasa saada, väiksematesse kohtadesse keerulisem. Temaga on kaasas olnud Tallinna Kalevi mängijad Sten Kaldre ja Ivalo Pajumets.

Treeneri kinnitusel saab sellistes koolides, kus lapsi vähem, rohkem treenida ja harjutada. Kui osalejaid palju, jääb 45 minutist väheks, et igaüks aktiivselt kaasa lüüa saaks. Lapsed on korvpallitreeningutest väga huvitatud. Taavi Kruut täheldas, et nendes koolides, kus spordile suuremat rõhku pannakse, löövad lapsed aktiivsemalt kaasa ja on ka füüsiliselt võimekamad.

Möödunud neljapäeval ütles Kruut, et teda ootavad ees treeningud Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Järvamaa ja Jõgevamaa koolides. Korvpallitunde oli ta juba läbi viinud Harjumaa ja Tallinna koolides.

Treeningutele koolides eelnes jaanuari lõpus koolitus kehalise kasvatuse õpetajatele.

Lustivere koolis toimunud treeningut jälginud  kehalise kasvatuse õpetaja Sirje Arro kinnitas, et see on suurepärane, kui oma ala asjatundja lapsi õpetab, pealegi oskab treener mängu huvitavaks teha  ja oma oskusi meisterlikult edasi anda.

Sirje Arro sõnul on tänapäeva laste füüsilised võimed üldiselt veidi kehvemad kui aastate eest, aga maalapsed teevad õnneks kodus majapidamistöid ja neil enamasti niisugust probleemi ei ole.  Seda oli õpetaja Arro kinnitusel ka treeningul näha.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus