Lustiveres käis laupäeval kõrge komisjon

Eelmisel nädalal alustas tegevust Kodukandi žürii, et selgitada välja Aasta küla 2013. Laupäeval jõuti Lustivere külade piirkonda ning Ene Ergma kinkis küladele nominendiks saamise puhul alpi seedermänni. Žüriile korraldati külades tutvustav ringkäik ja anti ülevaade viimastel aastatel tehtust. Hindajateks olid riigikogu esimees Ene Ergma, põllumajandusministeeriumi esindaja Sille Rähn, Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindaja Taimi Saarma, Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš ja Liikumise Kodukant esindaja Anneli Kana.

Kogu Eesti rahvas saab aga valida oma lemmikküla Terevisiooni kodulehel, küladega saab tutvuda Kodukandi kodulehel ja Terevisiooni Facebook’i lehel. Agaramad huvilised jõuavad enne hääletamist kõik külad ka läbi sõita, sest publiku lemmiku hääled loetakse kokku 17. juunil.

Liikumise Kodukant külakultuuri valdkonna juht, aasta küla konkursi korraldaja Külli Vollmer on rõõmus, et külad ja nende tegemised on taas pildile tulnud.

Tänavu kuulutatakse juba viiendat korda välja Kodukandi aasta küla. Seda tehakse Eesti Külade X Maapäeval, mis toimub 9. augustil Saaremaal.

Eesti Külaliikumine Kodukant asutati 1997. aastal mittetulundusühingute liiduna. Praegu on liikmeid 21 (neist 15 maakonnaühendust) ja nende kaudu ühendatakse ligi 5000 aktiivset maainimest üle Eesti. Kodukant koolitab külavanemaid, kohalikke eestvedajaid ja ettevõtlikke inimesi ning viib ellu erinevaid külaliikumise ja kohaliku arenguga seotud projekte. Eestis on 4438 küla.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus