Lustivere pered võistlesid munamöllul

Lustivere kultuurimajas peeti pühapäeval üritus „Peredega suurele munamöllule”, kuhu iga osaleja pidi kaasa võtma kaks muna — ühe võistlemiseks ja teise  kõige kaunima muna konkursile.

Üritust juhtis neli jänest – Ülle, Merike, Ave ja Urmas, kes tutvustasid lihavõttekombeid ja korraldasid võistlusi. Kultuurimaja kaunistasid Mai ja Sveta ning neid abistasid jänkukesed.

Võisteldi puumuna veeretamises saalihokikepi abil, joosti võidu, muna lusika peal või lõua all. Võisteldi ka munaviskamises. Kes hoolega kuulas, mida jänkud varem lihavõttekommetest rääkisid, need lahendasid edukalt viktoriini.

Kes muna veeretades teise munale pihta sai, sai selle endale. Kaunima muna valimisel osales 20 muna ning kõik kohalolijad valisid oma lemmiku. Kõige rohkem „hääli” sai perekond Liivamäe muna, teiseks jäi Elgar ja kolmandaks Jänes Ülle.

Lõpuks toimus autasustamine ja kõik osalenud said jänkukestelt midagi head.

Lustiveres peetakse ka edaspidi lihavõtte ajal munapäeva ja tähistatakse teisigi rahvakalendri tähtpäevi. Peagi on tulemas volbripidu,  seejärel emadepäev. Meie tegemiste kohta saab rohkem infot Lustivere Külaseltsi kodulehelt www.zone.ee/lustiverekylaselts

AVE PALUOJA

blog comments powered by Disqus