Lustivere neiud tegid heateo Tartu laste turvakodule

Lustivere põhikooli kaheksanda klassi õpilased  Anna-Liisa Skeber ja Laura Mugu viisid Tartu laste turvakodule suures koguses rõivaid ja tarbeesemeid.

Anna-Liisa Skeber ja Laura Mugu kogusid kuu aja jooksul kodukandi elanikelt Tartu laste turvakodu jaoks rõivaid, koolitarbeid, lauamänge ja muid vajaminevaid esemeid.

“Oma tegevusest teavitasime alevisse riputatud kuulutustel. Meie üleskutsele reageeriti tänuväärselt aktiivselt ja paljudest peredest leiti mõndagi tarvilikku turvakodu lastele,” rääkisid  nad.          

“Osalesin Eesti Energia algatatud noorte ettevõtlikkusele suunatud ENTRUMI programmis, mille raames tegelesin Põltsamaa SOS lasteküla lastega. Nii tekkiski mõte teha heategu ka  Tartu laste turvakodule ja ideed teostama kutsusin ka oma klassiõe Laura,” ütles Anna-Liisa Skeber.

“Käisime Tiigi tänavas asuvas turvakodus lahkete inimeste annetatud esemeid üle andmas. Kohale sõitsime minu isa autoga. Töötajad tutvustasid meile maja, kus elavad ühel või teisel põhjusel keerulisse olukorda sattunud poisid ja tüdrukud. Sealsete laste ja noortega me ei kohtunud, sest nad olid parajasti koolis,” lausus Anna-Liisa.

“Kingitustest tunti rõõmu. Asju, mida tõime, oli juba ka olemas, kuid  rohkesti vajati neid veel juurdegi,” lisas Laura Mugu.

“Võimalus Tartu laste turvakodu abistada tekitas meile südamesoojust ja õpetas ühtlasi elu keerulisemaid  tahke tundma,” märkisid tütarlapsed.      

Lustivere põhikooli direktori Kaire  Kampuse sõnul on Anna Liisa Skeber tõeliselt agar ja suure algatusvõimega tüdruk. “Laura Mugu paistab silma kohusetundega. Mõlemal tütarlapsel on väga tugev  õiglustunne. Kevadisel lõpuaktusel  tunnustame neid aukirjadega,” ütles koolijuht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus