Lustivere neiu võitis päästeteemalise loomingukonkursi

Päästeameti poolt põhikooliõpilastele korraldatud loomingukonkursil tunnistati parimaks Lustivere Põhikooli viienda klassi õpilane Anna-Liisa Skeber. Möödunud reedel tunnustati teda loomingukonkursil saavutatud võidu eest Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis.

Anna-Liisa Skeberi sõnul tegi nende kooli emakeeleõpetaja Ene Vaht ettepaneku, et konkursil võiks osaleda kogu klass. Nii ka tehti.  Konkursil osalejad said valida üheksa teema vahel. Anna-Liisa otsustas kirjutada teemal Minu kodukoha riskid” ja tegi ilmselt  õige valiku, sest pääses koos ühe klassiõega maakondlikule  ja sealt edasi juba üleriigilisele konkursile.

Anna-Liisa sõnul tundus valitud teema talle endale kõige lihtsam ning samas teda  ja ilmselt ka tema koolikaaslasi kõige otsesemalt puudutav. Anna-Liisa kirjutab hooga ja tal tulevad kirjatööd hästi välja,” iseloomustas tüdrukut emakeeleõpetaja Ene Vaht.

Lustivere Põhikooli direktori Kaire Kampuse sõnul saadeti nende koolist maakondlikule konkursile neli tööd. Lühidalt oli Anna-Liisa kirjatöös juttu sellest, et Lustivere suurimateks riskifaktoriteks on külas asuvad tiigikesed ja ka tõsiasi, et  ikka veel leidub inimesi, kes ei taha pimedal ajal helkurit kanda. Samuti torkas neiule silma, et koolimajaga ühe katuse all asuval lasteaia mänguväljakul puuduvad siiani piirded, mis tähendab ohtu väikelastele.

Auhind  põhikoolide arvestuses parima kirjatöö eest anti Anna-Liisale üle Rocca al Mare vabaõhumuuseumis, kus auhindu jagati 70le  tublit konkursil osalenud noorele.

Osalejaid oli ühtekokku 5062.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus