Lustivere koolis maitsti kõrvitsamoosi

Lustivere põhikoolis peetakse lugu vitamiinirikastest ja tervisele igas mõttes kasulikest toitudest. Hiljutiseks perepäevaks keetis kooli kokk Lii Nool  oma koduaiast pärit kõrvitsast moosi.

“Kõrvits on juba iseenesest tervislik ja küllap on organismile kasulik ka sellest valmisatud moos, millele kokatädi Lii oli lisanud mitmeid komponente, et maitset huvitavamaks muuta. Võrdlemisi haruldast moosi sõid hea isuga nii lapsed kui ka isad, kellele perepäev pühendatud oli,” rääkis kooli huvijuht Olga Paas.

Tema sõnul valmistasid lapsed perepäevaks ka sekseritaldrikud köögiviljade ja puuviljalõikudega, Põltsamaa Ametikooli kokanduse õpetaja Taimi Saarmann õpetas  aga huvilisi aiasaadustest kauneid garneeringuid valmistama. Et veidi maiustadagi saaks, oli avatud pannkoogikohvik.   Jalgpallitrikke tutvustas põltsamaalane Eno Lints ja oma osavust näitasid Põltsamaa Spordikoolis õppivad  Lustivere kooli maadluspoisid, keda juhendab Arved Külanurm.

“Perepäeva õnnestumisel olid põhilise vaeva nägijaks õpilasesinduse, 4H ja T.O.R. E. liikmed Anna-Liisa Skeber, Laura  Mugu, Kelly-Kai Unt, Silver Lilleoja, Anastasia Nikitina, Kajar Kurvits, Marjan Tamm, Moonika Schültz, Anette Ant ja Kelly Kivimägi,” rääkis Olga Paas.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus