Lustivere kooli võimla sai mürakaitse

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil tegi vallavanem Toivo Tõnson vallavolikogule ettepaneku eraldada reservfondist 4867 eurot müratõkke ehk müra summutavate plaatide paigaldamiseks Lustivere kooli võimlasse ning 6824 eurot kooli sanitaarremondi kulutuste katteks ehk kokku 11 692 eurot.


Vallavanem esitles vallavolikogu liikmetele pehmet plaati, millistega Lustivere põhikooli võimla seinad kaeti. Need on valmistatud pehmest kokku pressitud villataolisest materjalist ning kaetud nahkse kattega. Toivo Tõnson astus volikogulaste silme all selle plaadi viimistletud poolele peale tõestamaks et sellele plaadile tema keharaskusest tulenevalt mingit jälge järele ei jää. Vallavanem kinnitas, et tegemist on üsna vastupidava materjaliga. Ehkki tõdes samas, et iga materjali saab ära lõhkuda kui seda tahta.

Kuid kindlasti tuleb selles osas ka õpetajatel ja õpilastel hea seista, et müratõkkeplaadid võimlas tervetena püsiksid.

Vallavolikogu liige Erkki Keldo tundis huvi, mis saaks, kui vallavolikogu liikmed otsustaksid juba tehtud tööle raha reservfondist mitte eraldada. Toivo Tõnson lausus, et nad olid valmis ka selliseks variandiks ning kinnitas, et sel juhul oleks see raha leitud Lustivere põhikooli eelarvest. Vallavanema sõnul on ehitustööde järjekorrad pikad ja kui nad oleksid nii soodsa hinnaga väljapakutud võimaluse mööda lasknud, ei oleks neid töid suvisel koolivaheajal ära saanud teha.

Põltsamaa vallavolikogu liikmed nõustusid Lustivere põhikooli võimla müravabaks muutmiseks ja seal tehtud sanitaarremondiks Põltsamaa valla käesoleva aasta eelarve reservfondist 11 692 eurot eraldama.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus