Lustivere kooli õpilased said vahetusõpilastena kogemuste võrra rikkamaks

Eesti-sisest õpilasvahetust koordineeriva programmi VeniVidiVici raames täiendas Lustivere põhikooli üheksanda klassi õpilane Jaana Luts oma teadmisi ja oskusi Lääne-Virumaal Kadrina keskkoolis ning tema noorem koolivend Fred Hagala Tallinnas, Rocca al Mare koolis.


Jaana Lutsul sündis idee vahetusõpilaseks minna üleöö. “Muidugi tuli enne minekut kooliga kindel aeg kokku leppida. Vaatasin ka Kadrina keskkooli kodulehte, mis on hästi sisukas ja pidevalt uuendatud informatsiooniga. Kartusi mul õpilasvahetuse ees polnud, kuid põnev oli ikkagi, sest ei teadnud, kuidas suhtuvad minusse klassikaaslased ja õpetajad. Teadsin enne vahetust Kadrina keskkooli 9. klassist vaid kaht õpilast. Peatselt selgus, et klassiõed-klassivennad suhtusid minusse väga hästi. Väga armas oli, et minusse suhtuti mitte kui vahetusõpilasse, vaid kui klassiõesse. Õppisin tõesti väga toredas ja meeldivas klassis,” rääkis tüdruk.

Jaana märkis, et kohe esimesel koolipäeval, pärast esimest, matemaatika, tundi toimus Kadrina koolis väike kontsert esimese advendi puhul. “Osalesin ka tänuüritusel, mis korraldati õpilastele, kes eelmisel õppeaastal kooli üritustel aktiivselt kaasa lõid. Sel sündmusel esinesid Martti Hallik ja Liina Ariadne.”

Palju suurem

Jaana Lutsu sõnul on Kadrina keskkool Lustivere põhikooliga võrreldes palju suurem ja aineklasside üles leidmisega oli algul ka raskusi. “Õpikud on samasugused, nagu meie koolis, kuid Kadrina koolis õpitakse paljusid asju põhjalikumalt. Kõik õpetajad on väga sümpaatsed ja armastavad oma tööd. Minu lemmikuteks kujunesid eesti keele ja kirjanduse õpetaja, keemiaõpetaja, samuti ühiskonnaõpetuse õpetaja. Sain ka mõne uue nipi, kuidas õppimine meeldivamalt sujub. Kadrina kooli õpetajad ja õpilased huvitusid ka koolielust Lustiveres, millest neile meelsasti rääksisin. Praegu suhtlen iga päev poolte vahetusklassi õpilastega.”

Jaana lisas, et pärast kooli sisustavad Kadrina kooli õpilased vaba aega erinevates huviringides: tegeldakse ujumise ja maadlusega, rahvatantsuga. Mõned õpilased käivad ka kunstikoolis.

Jaana Lutsu õpilasvahetus Kadrinas kestis nädal aega. “Elasin seal ajal Kadrina hubases ja vaikses õpilaskodus, kus olid lahked kasvatajad.”

Jaana nimetas VeniVidiVici õpilasvahetuses osalemist väga ägedaks kogemuseks, mida ta soovitab ta teistele õppuritele.

Meri ja koolivorm

Fred Hagala otsustas minna vahetusõpilaseks Tallinnasse Rocca al Mare kooli, sest talle meeldis kooli mereäärne asukoht ja esinduslik koolivorm.

“Esimene tund oli klassijuhatajatund, kus mind hästi vastu võeti. Kõik olid väga sõbralikud. Õpetajatest jäid mul kõige paremini meelde klassijuhataja, kunstiõpetaja, matemaatikaõpetaja ja geograafiaõpetaja,“ ütles Fred Hagala.

Ta märkis, et Rocca al Mare koolis oleks ta saanud tegelda kõigi oma hobidega. “Selle kooli õpilastele oli aga üllatuseks see, et Lustivere koolis on sedavõrd vähe õpilasi.

Rocca al Mare koolist sain endale sõpru, kellega praegugi suhtlen. Õpilasvahetus andis mulle uusi tutvusi ja julgust minna võhivõõrasse kooli. Soovitan seda kogemust ka teistele,” ütles Hagala.

Fred on muljed Rocca al Mare koolist kirja pannud ka programmi VeniVidiVici tutvustavale interneti kodulehele.

“Õpikud ja töövihikud olid teistsugused, kui minu koolis. Vahetunnis ei olnud palju õpilasi, kes telefonis või muus nutiseadmes olid, vaid enamasti korrati üle järgmiseks tunniks õpitut. Üllatav oli, et bioloogiat anti inglise keeles. Üks kehalise kasvatuse tund toimus männimetsas, kus saime teha põnevaid harjutusi.”

VeniVidiVici õpilasvahetus

*Korraldab Eesti siseseid õpilasvahetusi 7.-12. klassi noortele

*Õpilastel on võimalik üheks või kaheks nädalaks minna õppima teise Eestimaa kooli *Osaleda võivad nii õpilased, koolid, kui ka majutajad

*Eesmärgiks on anda igale noorele võimalus avastada nii iseennast kui ka oma kodumaad ning vahetuse käigus kogeda miskit, mis muudaks nende elu.

Allikas: www.opilasvahetus.ee

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus