Lustivere kooli näitering pälvis teatrifestivalil peaauhinna

Etendust “Karupoeg Puhh ja sõbrad” mänginud Lustivere põhikooli näitering Nuki võitis Kundas peetud üleriigilisel esimeste kuni viiendate klasside teatrifestivalil Väike Lava peaauhinna  “Suur Karu Karoliina”. Puhhi osatäitjat Kadi Meltsast tunnustati ka näitlejapreemiaga.

Žüriisse kuulunud harrastusteatrite liidu koolitusjuhi Maret Oomeri sõnul on Karupoeg Puhhi piisavalt keeruline mängida. “Lustivere näiteringi liikmed oskasid selle loo aga igati hästi välja mängida, tuua juurde omapoolset vaimukust ja nagu öeldakse, leida õige konksu. Meeldiv üllatus oli uute tegelaste Kraanikausi, Uksekella ja Koobaste sissetoomine Puhhi loosse,” ütles ta.

Veel olid Kundas näitemänge hindamas Eesti Rahvusringhäälingu Raadioteatri juhataja Toomas Lõhmuste, Rakvere reaalgümnaasiumi kooliteatri juhendaja Kai Eek, mängufilmis “Klass” mänginud Lauri Pedaja ja seriaali “Kodu keset linna” järgi tuntuks saanud Rene Tammleht.

Karupoeg Puhhi mänginud ja selle eest näitlejapreemia pälvinud Kadi Meltsas lausus, et teksti päheõppimiseks tuli tal omajagu vaeva näha. “Püüdsin Puhhi mängida mõnusa ja vahva karuna,” lisas ta.  Kraanikaussi mänginud Kaile Paas ja Uksekella osatäitja Lea Grünwald  said aga eripreemiad tähelepanuväärse rolli esitlemise eest. 

Notsut kehastas Mairi Pelisaar, Jänest Karis Krass. Koopale, kuhu Puhh tagumikkupidi kinni jäi, puhusid elu sisse Hele-Riin Martjan ja Anette Ant.

Näiteringi Nuki juhendaja, õpetaja Marika Jürgenson rääkis, et Lustivere lapsed on viiendat aastat teoks saaval teatrifestivalil Väike Lava osalenud neli korda. “Oleme  varemgi  autasusid saanud. Tänavu võitsime esmakordselt ühena truppidest peapreemia  Suur Karu Karoliine. Väärika tunnustuse saamisele aitasid usutavasti kaasa järjest paranenud esinemisjulgus, samuti oskuslik liikumine ja miimika,” lisas Puhhi loo lavastanud pedagoog.

“Puhh ja tema sõbrad oli huvitavalt lavastatud, eriti meeldis mulle aga laste mängimine.

Meie näitlejad on esinemiskrambist vabad,” kinnitas Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus. Tema sõnul on näitering Nuki tegutsenud neli aastat ja kokku on etendustes kaasa mänginud üle paarikümne õpilase.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus