Lustivere kooli jalgratturid Lõuna-Eesti tublimad

Eesti Maanteemuuseumis Põlvamaal Varbusel peetud  jalgrattavõistluse Vigurivänt Lõuna-Eesti regiooni lõppvõistlusel saavutasid esikoha Jõgevamaad esindanud Lustivere Põhikooli õpilased Jako Kivimägi, Lea Grünvald, Hele-Riin Martjan ja Mairo Pelisaar.

Lustivere poisid ja tüdrukud olid nutikad liiklusalastes teadmistes ja osavad ka jalgrattasõidus.  

Meie maakonna au kaitsmine usaldati Lustivere põhikooli õpilastele, kes osalesid silmapaistvalt maakondlikul Vigurivändal, mis toimus Palamusel.

Võtsid kaasa omad rattad 

“Kuigi jalgrattaid saanuks kasutada ka kohapealt, võtsime bussiga  Põlvamaale sõites kaasa oma rattad.

Kõige enne tuli  vastata liiklustesti viieteistkümnele küsimusele. Seejärel algas jalgrattavõistlus, mis koosnes  aeglus -, kiirus ja vigurisõidust. Võeti aega ja hinnati  osavust mitmete takistuste läbimisel,” rääkis võistkonnale toeks olnud Lustivere põhikooli huvijuht Olga Paas, kes korraldab seal ka  liiklusõpet.

“Kõige olulisem ongi kaldteede, kiikede ja slaalomielementidega vigurisõiduraja vigadeta läbimine,” ütles  Jako Kivimägi. Tema pälvis poiste arvestuses teise koha. 

Treenisid kooli liiklusväljakul

“Iseenesest pole selline sõit just keeruline, kuid mõne eksimuse korral kipud ikka närveerima,” tunnistas Jako. “Kui äkiliselt pidurdad, on oht ka kergesti kukkuda,” lausus Mairo Pelisaar.

“Olen juba väikesest saati jalgrattavõistlustel osalenud,” rääkis Lea Grünvald.

Tema sõnul aitasid tal Põlvamaal  häid tulemusi saavutada nii koolisisesed võistlused kui võimalus õppida kooli liiklusväljakul.

Jako ja Mairo õpivad Lustivere kooli viiendas, Hele-Riin ja Lea neljandas klassis.

Vigurivända Lõuna-Eesti võistlusel parimaks tunnistatud Lustivere võistkonna iga liige sai karika. Neid premeeriti ka suure šokolaaditahvli ja märgiga, millel üleskutse “Kanna kiivrit”.

“Vigurivänt pakub osalejatele põnevust, võimaldab tekitada lastes tõsist huvi ohutu liiklemise vastu ning aitab paremini meelde jätta ka reegleid turvaliseks jalgrattasõiduks,” ütles Lustivere kooli huvijuht Olga Paas. Tema hinnangul võiks veelgi rohkem Jõgevamaa koole Vigurivändal kaasa lüüa, kusjuures alustada tuleks maakondlikust võistlusest.

Varbusel peetud võistlustel osalesid  Tartumaa, Tartu linna, Põlvamaa, Valgamaa ja Jõgevamaa poisid ja tüdrukud.  Kokku oli võistlemas  24 õppurit. 

Individuaalsed tulemused meie maakonda esindanud võistlejatel

Poiste arvestus

2. Jako Kivimägi

4. Mairo Pelisaar 

Tüdrukute arvestus 

3. Hele-Riin Martjan

4. Lea Grünvald 

Meeskondlikud tulemused

1. Jõgevamaa

2. Võrumaa

3. Tartu linn

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus