Lustivere jõulumaal toimuvad müstilised asjad

Kui lapsed Lustivere kultuurimajja jõudsid, ootas neid päkapikk Anette, kes juhatas lapsed muinasjuttude radadele. Kohe esimesena sattusid lapsed võluri koopasse, kus võlur koos abilistega erinevaid katseid tegi. Katsetati päkapikkude lennumasina jaoks lennusegu, uuriti, kuidas soost gaasid üles tõusevad ja põlevad ning lõpuks said lapsed endale ka õnne valada.


Järgnevalt hiiliti päkapikkude spordisaali, kus kõigepealt tuli üles leida magama jäänud treenerid ja ka Karlson ning siis läks lahti sporditegemine. Küll lasti liugu, poeti läbi hangede, õpiti jänesehaake tegema, roniti vaikselt üle karukoopa, ületati soo ja maha kukkunud puid, roniti läbi mutimetroo ja tehti tähelepanu treenivaid harjutusi.

Pärast hoogsat mürgeldamist ootas külalisi metsahaldjas, kes jäädvustas punapõsksed lapsed fotonurgas pildile. Sealt liiguti printsess Elsa juhtimisel Majasoku ja talu perenaise juurde, kellega koos said lapsed keerupiparkooke valmistada, sealt edasi ootasid lapsi juba jõulumemm ja jõuluvana, kelle juures nad said enda tehtud piparkooke krõbistada. Seejärel oli laste kord esineda jõuluvanale, mille eest saadi kommikott.

Enne äraminekut ootas aga lapsi väike ehmatus, sest vahepeal olid riided ära kadunud. Need leiti aga haldja ja Elsa abiga üles. Võlur oli trikki teinud ja riided ringi paigutanud. Poleks uskunudki, et laps võib oma riiete üle nii suurt rõõmu tunda. Riided seljas lehvitasid lapsed Elsale ja lahkusid selleks aastaks Lustivere Muinasmaast, et järgmisel aastal taas tulla.

ÜLLE ANT, Lustivere kultuurimaja juhataja

blog comments powered by Disqus