Lumi ja elekter

Üleeile, kui end lumest välja olin jõudnud kaevata ja tööle jõudes ekstreemse ilma mõjudest otsustasin kirjutada, olid meie kolme valla juhid ja ametnikud rõõmsad ja reipad. Vastane, talv, kas alistatud või kohe alistumas.


Eilse tööpäeva teiseks pooleks pilt nii rõõmustav enam ei tundunud. Mitte küll teede koha pealt, seal olid hooldusfirmad ilmselt oma ülesannete kõrgusel.

Elektrikatkestuste likvideerimine sugugi nii kergelt ei läinud. Kella kolmveerand neljaks oli Elektrilevi andmetel vooluta Jõgevamaal veel 564 klienti. Enamasti on need maapiirkondades. Pihta saavad küll kõik, kuid eriti hull on see loomakasvatajatele. Ka pisikesed, niigi vaevutasuvad maapoed, mis elektrita jäid, peavad suure osa kergestiriknevast kaubast maha kandma. Oma lasteaiad oleme ka ehitanud maa- või gaasiküttele, kuid katlamajad ilma elektrita ei tööta. Pumbamajadest rääkimata.

Ja kui nüüd siia juurde panna need üüratud summad, mis me võrguühenduste eest maksame, teeb ikka tigedaks küll. Äripäeva andmetel sai riik 2017. aasta eest EE-t dividende 15,8 miljonit eurot.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus