Lumevedu algab pühapäeval

Jõgeval tänavaid puhastav Tänavapuhastuse AS alustab lumevedu pühapäeva õhtupoolikul ja paari päevaga saavad hanged minema veetud.

Tänavapuhastuse AS-i Tartu osakonna juhataja Toomas Joost kohtus üleeile Jõgeva linnavalitsuse linnamajandusosakonna juhataja Vello Ründvaga, et arutada erakorralist lumevedu.

Tänavu on küll ilus põhjamaine talv, kuid et tänavad on kitsad ja hanged väga kõrgeks kasvanud, pole lund enam kusagile lükata ja see tuleb ära vedada,” rääkis Joost.

Linnapea Kalmer Lain ütles, et Jõgeva linnaeelarves on erakorralise lumeveo jaoks eraldatud 100 000 krooni ning sellest umbes 90 000 krooni on veel alles. Niisuguses mahus lumevedu ka telliti, selle raha eest saavad puhtaks kõige kriitilisemad ja käidavamad kohad.

Tervet linna puhtaks ei veeta, selleks pole meil jõudu,” ütles Kalmer Lain. Linnapea palub inimestelt mõistvat suhtumist ja ilmaoludega arvestamist, sest rohkem sellel talvel erakorralist lumevedu kavas ei ole.

Märtsis me hea meelega enam lumeveole kulutada ei taha, sest see oleks tühja raha maksmine — vedada minema lund, mis nagunii ära sulab. Natuke raskemates oludes tuleb lihtsalt võtta liiklemiseks rohkem aega,” lausus Lain.

Tänavapuhastuse AS on Jõgeva linnas talihooldetöid teinud ka aastatel 2002 – 2005. Jõgeva linnavalitsusega sõlmitud riigihankelepingu täitmiseks töötab Jõgeval viis mehhanisaator-puhastustöölist, kes omavad pikaajalist kogemust linnapuhastustöödel. Tehnikaüksusi on talvel kuus, sh üks väike sahk-puistur kõnniteede jaoks;  kaks traktorit  saha, harja ja puisturiga;  kolm sahk-puisturit.

Lumi veetakse minema

Piiri tn (Nurme-Aia) 80m, üks pool

Piiri tn (Autoteenindus-ÜG) 150m, üks pool

Sauna tn (Aia-Rohu) 200m, üks pool

Ristiku tn (Aia-Suur) 75m, mõlemad pooled

Ristiku tn (Aia-Rohu) 180 m, üks pool

Lai tn (Suur-Rohu) 350m, mõlematest pooltest pool

Rohu tn.(Lai-Ristiku) 150 m, ühest  poolest pool

Suur 5 hoov, kaks koormat

Aia tn (Piiri-Kesk) 820 m, ühelt  poolt 1meeter

Pargi tn (Linnavalitsus-Suur)600m, ühelt poolt 1meeter

Suur tn (Kesk-Ristiku) 450 m, mõlemad pooled 1meeter

Suur tn (Ristiku-Piibe mnt) 1000 m mõlematest pooltest pool meetrit

Põik tn  kaks koormat

Allikas: Jõgeva Linnavalitsuse Linnamajandusosakond

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus