Lume-, muda- ja supikross Kurista Linnamäel

Osalejaid oli möödunud laupäeval Linnamäe krossirajal toimunud võistlusel saja ringis. Litsentseeritud sõitjate kõrval said kestvuskrossis oma võimeid ja masina vastupidavust proovida omavastutusel kaasa teinud nn külamehed.

Kõige väiksemate masinate klassis (50 cc) tegi kaasa kaheksa võistlejat. 25-minutilise võistlusaja jooksul suutis kõige rohkem ringe läbida Jan Jakobson. Teise ja kolmanda tulemuse said kirja Rynaldo Puusep ja Rait Kalmer. 65-kuubikulistel võistles neli noormeest ja neist jõudis 25 minuti jooksul enim ringe läbida Rain Tedre.

ATVde, külgvankriga masinate ja quadracer?ite klassis võistelnutel oli sõiduaeg tervelt tunnipikkune. ATVsid startis 23. Meestest jõudsid esikolmikusse Andres Timmusk, Gary-Kevin Krõm ja Raul Rink. Parim naisvõistleja ? Angela Veerpalu ? oli üldarvestuses viieteistkümnes.

Quadracer?itel olid üheksa võistleja hulgas kiiremad Priit Kurg, Margus Müürsepp ja Kristjan Klemm, külgvankriga masinate klassis kaheksa ekipaa?i hulgas Kristo Sleng/ Argo Saadi, Virgo Roosnurm/ Priit Põhjakas ning Martin Metsala/ Erki Lainjärv.

Täiskasvanute stardid tegi publiku jaoks atraktiivsemaks see, et enne masinasadulasse pääsemist tuli sõitjatel võidu joosta. Stardiks rivistati nimelt sõitjad lipuväljakule, masinad aga traditsioonilisse stardipaika. Püstolipaugu peale kihutasid võistlejad stardipaiga suunas ja kel kiiremad jalad, see pääses varem rajale. Lubatud oli ka konkurentide väike ?sõbralik? abistamine.

Paremaid autasustati karikate ja meenetega. Nagu sündmuse nimigi ütleb, lõppes kross suure supisöömisega.

 ?Hernesuppi sai tellitud 90 liitrit ja kõik söödi ära ka,? ütles üks võistluse korraldajaid, Martin Meltsas Linnamäe krossiklubist.

RIINA MÄGI       

blog comments powered by Disqus