Lümatis saab korvpalli mängida

Lümati korvpallivõistkonnale pakkusid konkurentsi paikkonna noorte esindus ja maavalitsuse neljaliikmeline võistkond. Kohtunik Virge Otsa korraldas parima väljasõelumiseks kolm vooru, mille käigus võisid kõik proovida visketabamust nii korvi alt, vabaviskejoonelt kui platsi servast.

Väga heas vormis oli maavanem Aivar Kokk. Individuaalarvestuses edukaimana vedas ta võidule ka maavalitsuse võistkonna, jättes napilt seljataha Lümati küla esinduse, kelle vahe pronksile tulnud noortega oli samuti väike.

Pärast vabaviskevõistlust asusid õhinaga palli korvi poole lennutama Lümati lapsed ? eeskuju oli nakkav. Kõigile sündmusel osalejatele pakkusid kohalikud kokad ja lihaküpsetajad tugevat kehakinnitust.

Maavanem kiitis aktiivseid lümatilasi: mullu rajati siia võrkpalliväljak, tänavu kevadest on külal olemas oma kooskäimisplats vanast aidast ja selle kõrvale ehitatud katusealusest oskuslikult kombineeritud esinemiskohaga. Nüüd täienes külaplats tänavakorvpalliväljakuga. Aivar Kokk ütles, et aktiivse külarahva eeskuju väärib järgimist kogu Jõgevamaal.

Andres Raimla, kelle talu maadel külaplats asub, rõõmustas, et vanast heinamaast on saanud küla inimesi ühendav koht, kus koos käia, sportida ja lihtsalt vaba aega veeta. Suurem osa paiga ettevalmistus- ja ehitustöid on ära tehtud ühiskondlikus korras, natuke abi on saadud ka Pala vallavalitsuselt.

?Korvpalliplatsi katsime praegu tiigikaevamisest saadud liivaga, mille peal on päris hea mängida. Edaspidi on aga plaanis maha panna korralik kummikate,? rääkis Raimla.

Üleeile n-ö lahtivisatud Lümati plats on esimene kolmeteistkümnest septembris avatavast tänavakorvpalliväljakust. Iga omavalitsus saab maavalitsuse initsiatiivil käimalükatud Jõgevamaa harrastusspordiprojekti raames ühe väljaku.

?Projekti ?Välikorvpalliväljakud? vahenditest on ostetud korvpallilauad, kandekonstruktsioonid, võrguga rõngad ja pallid, platsi valmistab ette kohalik omavalitsus, kool, selts või klubi,? täpsustas maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik. Projekt tehakse teoks koostöös Jõgevamaa spordiliiduga Kalju.

Maavanem Aivar Koka sõnul on oluline, et mitmesugused tervisespordi harrastamise võimalused inimestele hästi kättesaadavad oleksid. See ei tähenda alati kallite võimlate ehitamist, saab ka lihtsamate vahenditega hakkama, lisas maavanem.

Järgmine tänavakorvpalliplats avatakse homme Lustivere Põhikooli juures.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus