Lühinägelikud vilemehed varjutavad MMi

Köitvat jalgpallisündmust on kahjuks suutnud aeg-ajalt rikkuda ebakompetentsed vilemehed.

Esimese suurema prohmakaga sai kohtunikeleeris sel MM-il hakkama Mali päritolu vilemees Koman Coulibaly, kes võttis ära USA ründaja Maurice Edu löödud värava, väites, et Edu lõi palli väravavõrku suluseisust, kuigi videokordusest oli näha, et suluseisu polnud. Kui värav oleks arvesse läinud, oleks USA kohtumise 3:2 võitnud. Kuid nagu ütles Vikerraadio reporter Tarmo Tiisler, ei mängita jalgpalli “oleksite” maailmas.

Järgmise andestamatu vea tegid kohtunikud üleeilsel Inglismaa ja Saksamaa mängul, kus Uruguay päritolu äärekohtunik jättis lugemata Frank Lampardi löödud viigivärava, mis käis selgelt üle väravajoone.

Kahetsusväärselt käitus ka õhtuse Argentiina ja Mehhiko vahelise kohtumise vilebrigaad. Mängu avavärava lõi Carlos Tevez ilmselgest suluseisust. Ka oli masendav vaadata, kuidas peakohtunik Roberto Rosetti ei suutnud pärast pikka nõupidamist äärekohtunikuga õiglast otsust vastu võtta ning luges argentiinlaste avavärava määrustepäraseks.

Vutifännidel jääb vaid taga nutta aegu, mil staarkohtunik Pierluigi Collina oma särava kiilaspea ja öökullisilmadega väljakul mängijaid ja ka kaaskohtunikke paika pani, ning loota, et kunagi tekib talle ka väärikas mantlipärija.

29. juuni 2010

blog comments powered by Disqus