Lühinägelik samm maksab hiljem kätte

Mustvee vallavolikogu otsus, kaotada haridus- ja noorsootöönõuniku ametikoht, tekitas küsimusi ja segadust nii vallas kui ka haridusministeeriumis.Viimane jälgis murega teemat juba siis, kui Vooremaa sellest teisipäeval esimest korda kirjutas.
Eelnõu poolthääletajad aga muret ei mõista, sest leiavad, et ametnik on praegu pigem ilulill, keda ammu vaja poleks olnud. Seda, et ametniku ametikoht nõuab valdkonna sügavuti tundmist, tundlike teemadega oskuslikult läbikäimist ja olulist osa valla haridusteemade avamisel, ei märka ilmselt ükski eelnõu poolthääletaja. Eriti olukorras, kus haridusreform koputab uksele ja vaja on läbimõeldud ning selgeid otsuseid. Siis ei saa rääkida halduskulude kokkuhoidmisest või personali optimeerimisest.
Seega on Mustvee nüüd üks väheseid kohalikke omavalitsusi, kus ei jää pehmete teemadega tegelemiseks ühtegi ametnikku. Kuid noored ja haridus vajab tegelemist, eriti olukorras, kus rahvastiku arv niigi väheneb, rääkimata rahvastiku vananemisest.
Võib ju arvata, et suve saab ilma ametnikuta hakkama, kuid mis sügisel saab? Uus valitsus võtab ametniku tööle tagasi ning mitme kuu töö tuleb saja ametis oldud päevaga ära teha? Kes katab puuduoleva aja ja tegeleb teemadega kuni sügiseste valimisteni?
Selge, et samm on lühinägelik ning valla heaolu kuidagi ei paranda. On kindlasti paremaid kokkuhoiukohti ja paremaid lahendusi kui ametikoha järsk kaotamine.

blog comments powered by Disqus