Lühifilm võtab kokku Kalevipoja elu ja võitluse

Laupäeva õhtul toimus Kääpa rahvamaja saalis lühifilmi „Kalevipoeg“ pidulik esitlus. Filmi saamisloost rääkisid režissöör Mikk Mägi ja produtsent Jaagup Metsalu animatsioonistuudiost BOP Animation.

Mikk Mägi ja produtsent Jaagup Metsalu märkisid, et rahvuseepos „Kalevipoeg“ on väga mahukas raamat ja filmi tegemine algas selle läbitöötamisest. Väljakutseks oli, kuidas panna Kalevipoja lugu kümnesse-viieteistkümnesse minutisse.

Filmiloojad kiitsid kunstnik Ats Nuki väga inspireerivaid joonistusi, helirežissöör Sten Olle Moldau valitud muusikat ja näitleja Ott Aardami, kes luges filmis erinevate tegelaste teksti.

„Meil oli võimalus teha väga ägedat filmi toreda meeskonnaga. Filmi ette valmistades avastasime eepost lugedes paljugi uut. Üks eesmärk oli siduda filmis paigad, kus eepose tegevus aset leiab,“ ütles Vooremaale Jaagup Metsalu.

Filmis on droonivõtted Toompeast, Ülemiste järvest, Vooremaast, Saadjärvest ja teistestki Kalevipojaga seotud kohtadest.

Jaagup Metsalu ja Mikk Mägi pidasid oluliseks sedagi, et lühifilm oleks noortepärane. Filmi esitlusel tekkis arutelul arutleti erinevate eeposesündmuste üle. Nii tekkis mõttevahetus Saarepiiga juhtumi allegooria ja moraalse tähenduse üle. Publiku hulgast kostis ka arvamus, et ühes kirjanduslikus artiklis on öeldud, et Saarepiiga oli tegelikult Kalevipoja õde. Arvati, et eepose „Kalevipoeg“ vääriks ka täispikka filmi. Mikk Mägi ja Jaagup Metsalu suhtusid ideesse huviga.

Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhataja Annika Oras ütles tunnustussõnu Mikk Mägile ja Jaagup Metsalule ning kõikidele filmiloojatele. „Üks Kalevipoja muuseumi uuendustest oli ka Eesti rahvuseeposest ülevaate andva filmi loomine,“ ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus