Lühidalt spordist

Türilt esikoht

Türi Raadiomasti 38. brid?iturniiril nelikutele mängisid seda maailma mainekamat kaardimängu teistest edukamalt mullune Eesti Spordiveteranide Liidu meistermeeskond koosseisus Mihkel Viirelaid ja Villu Ojassalu Põltsamaalt ning Lembit Kapp ja Jaan Sutt Pajusi vallast. Nende tulemuseks jäi 93 punkti. 81 punktiga sai teise koha Paide linna võistkond ja 80 punkti kogus kolmandaks jäänud Viljandi/Võhma ühendvõistkond.

Põltsamaa linna maletajad nupukamad

Põltsamaa Kultuurikeskuses töötab 20 isetegevusringi kõrval ka male-, kabe- ja brid?iring Villu Ojassalu juhendamisel. Esimese üritusena viidi möödunud neljapäeval läbi Põltsamaa linna, Põltsamaa ja Pajusi valla Ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vaheline võistkondlik malevõistlus. Nupukamad malendite liigutajad olid linna maletajad Paul Evard, Villu Ojasssalu , Alfred Kalder, Rudolf Nael ja Jüri Rammo, võites Põltsamaa valda 4:1, Pajusi valda 3:2 ja ühisgümnaasiumi 3,5:1,5. 8 punktiga sai teise koha Pajusi valla esindus (selle võistkonna edukaim oli Vambola Plink), pool punkti väiksema skooriga jäid kolmandaks ühisgümnaasiumi maletajad. Nendest kogus suurima punktisumma Kaspar Kiiman.

Mängiti nauditavat võrkpalli

Põltsamaal peetud Eesti Koolispordi Liidu 7.-9. klasside tütarlaste meistriliiga mängudest võttis osa 7 võistkonda, teiste hulgas ka Jõgeva ja Põltsamaa tüdrukud. Enamik kohtumisi olid tasavägised ja nauditavad. Esikoha viisid Kundasse sealsed võrkpallipiigad, olles finaalimängus geimidega 2:0 üle Viljandi Jakobsoni nimelisest gümnaasiumist. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tüdrukud, kelledest erksamalt mängisid Liis Emajõe ja Mariin Mirka, jäid 3.-4. koha mängus 1:2 alla Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi võistkonnale.

Põltsamaa pallimängijad edukad

Maakonna meistrivõistlustel poiste B-klassi võrk- ja noormeeste A-klassi jalgpallis saatis edu Põltsamaa linna pallimängijaid, kellest enamik treenib Põltsamaa Spordikoolis Toivo Uusna ja Silvar Luha juhendamisel. Võrkpallis mängiti välja kaksikvõit Mustvee ja Vaimastvere ees, jalgpallis esimene ja kolmas koht. Teise kohaga lõpetas Jõgeva linn ja neljas oli Põltsamaa vald.

Võrkpallureist väärivad enam esiletoomist hästi mänginud Martin Uusküla ja Martin Petrov, jalgpallureist vennad Rünno ja Ranno Millerid, Martti Pent, Sten Viks, Rauno Pikner, Sven Rümmel, Henri Kukke ja Siim Viks.

Esiviisik tihedalt koos

Põltsamaa piirkonnas on saskumängul palju harrastajaid. Sügissessiooni II voorus kogusid maksimumpunktid (72) Villems-Roos Kõost, 67 punkti Sutt-Ojassalu, 63 punkti Suik-Mikk, 62 punkti Palts- Haan. Kahe mängitud vooruga on võistlustabelis 129 punkti Villemsil-Roosil, 128 punkti Paltsil-Haanil, Sutil- Ojassalul ja Juhandil-Sametil.

Kolmas sügisvoor mängitakse 24. oktoobril Pajusi kultuurimajas.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus