Lühidalt spordist

Kurnimängu populariseerimas

Vladimir Valejev ja Villu Ojassalu on maakonnas tuntud mitmekülgsete spordimeestena. Üheks lemmikspordialaks on neil kurn. Et populariseerida seda toredat sportmängu ka väljaspool maakonna kurnikantsi Põltsamaad, võtsid nad esmaspäeva õhtul ette teekonna Voorele. Räägiti kurnimängu ajaloolisest taustast ja määrustikust ning visati heas korras olevalt kurniplatsilt välja kõik 15 kujundit.

Käe tugevust ja silmamõõdu täpsust proovisid ka Saare vallavanem Jüri Morozov, Taavi Pirk, Väino Saar, valla spordijuht Anneli Võlli ja kümmekond Voore põhikooli õpilast, kelle hulgast olid osavamad Moonika Kaljund, Pille Arro, Tarvo Altmäe ning Egert Pütsepp.

Tublimad said medali ja diplomi. Ülemaakonnaliselt mängitakse järgmine kord Voorel kurni järgmise aasta 2. juunil sealse spordikuulsuse Villem Metsanurme mälestusvõistlustel, kui võisteldakse ka kergejõustikus ja võrkpallis.

Huvilisi võiks rohkem olla

Saskumänguhuvilisi on Põltsamaa kandis küllaga, kuid bridzimängijaid napib. Viimastel bridziturniiridel on see kaardimäng rohkem võidupunkte toonud põltsamaalasele Mihkel Viirelaidile ja aidulasele Lembit Kapile, Pajusi valla talunikule Jaan Sutile, Põltsamaa linna spordiedendajale Villu Ojassalule, Eduard Rumvoldile Puurmanist ja Endel Eprole Põltsamaalt.

Saskus on paremini läinud Margus ja Raul Killil, Otto ja Kalju Ojassalul, Hillar Raudlal, Aivo Haanil Aare Tederil ja Rein Mikul.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus