Lühidalt spordist

Oli põnev mäng

Neljakümnendat korda läbi viidud Põltsamaa Uusaastaturniir võrkpallis möödus seitsme nais- ja meeskonna osavõtul ülimalt pingeliselt. Kaasa mängisid ka Põltsamaa sõpruslinna Skrunda võrkpallurid.

Eriti tasavägiselt kulges meeste finaalmäng eelmise aasta võitja Maaülikooli ning Põltsamaa meeskonna vahel.

Põltsamaa võistkond koosseisus Peeter ja Raul Jaani, Eduard Kaun, Reimo Alas, Henri Orb, Andres Krass, Mikk Pedosk, Martin Uusküla, Taavi Nõmmistu võitis mõlemad geimid 21:20.

Naiskondadest oli parim Kohila, aga esikohta väärinuks ka teiseks jäänud Avinurme. Läti võrkpallurid paremate hulka ei jõudnud.

Viirelaid-Kapp võidukad

Selle aasta esimesel bridzhiturniiril paaridele Rahvaliidu poolt välja pandud auhindadele võidutsesid mullused maakonna meistrid Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp.  Teiseks jäid Eduard  Rumvolt-Endel Epro, kolmandaks Kalle Ojassalu- Jüri Mek?un.

Maakonna 2008. aasta meistrivõistlustega paaridele tehakse algust 17. jaanuaril kell 18 Hullava Naise pubis.

Tasavägiseim võrkpalliturniir

Põltsamaa piirkonna perede ja sõpruskondade esimene 2008. aasta võrkpalliturniir oli viimaste aastate tasavägiseim. Kuuri talu võistkonnal tuli võiduks kõvasti pingutada. Selles võistkonnas tegid kaasa Maarika ja Märt Maurer, Hanna Sibul, Kelli Kostin, Ardo Rosin ja Kristo Kõkkor.

Südilt mängisid Uuskülade ja Kikkaste pered Lustiverest, Goro?kod, Mattisenid, Emajõed, Mirkad ning Päivili sõpruskond Põltsamaalt.

Koduseinad aitasid

Nii juhtus möödunud pühapäeval  Pajusi vallas Jaan Suti kodus peetud bridzhiturniiril paaridele, kus peremees koos Villu Ojassaluga mängides võidu koju jättis. Teiseks tulid Ants Meerits-Raivo Sikk, kolmandaks Eduard Rumvolt-Endel Epro.

Mängiti malet ja kabet

Võisiku külast pärit Otto ja Villu Ojassalu, onupojad Kaljo ja Kalle Ojassalu ning Ants Meerits käisid külas Võisiku hooldekodu male-kabehuvilistel.

Visamat vastupanu kohati kabes, kus Jüri Taimur sai kaks võidupunkti, Alfred Asuküll 1 ja Alar Terasmägi 0,5 võidupunkti.

OSKAR PURI

Uusaastaturniir Kuristal

Kurista 38. Uusaastaturniir sai teoks ja seda juba teist korda tänu perekond Luhti toetusele igas liinis.

Sealse külaseltsi Coristel ruumides oli mängimas neli naist ja 12 meest, neist neli väljastpoolt.

Naiste 2-ringilisel turniiril oli 12 punktiga parim Aili Visnapuu. Järgnesid võrdselt kuue punktiga Riina Jaanuska ja Linda Pensa.

Pingeline kuuetunnine tööpäev andis 22 punktiga võidu Algo Laidveele Tartust. Teine oli Harjumaa meister ja endine meie maakonna spordijuht Uno Plakk 15 punktiga, kolmas ja neljas Paul Evard  ja Ispravnõi.

Võistkondlikult (4 liiget) oli Tartu üle Jõgevast 57: 45.

Võistluspaiga eest täname külaseltsi Coristel (Ia Lippur) ja lasteaia Karukell peret.

Järgnevalt mängime 26. jaanuaril kell 10 Jõgeval tuletõrjujate õppeklassis, kui mälestame meie hulgast lahkunud kabetajaid.

SULEV LUHT,
spordiveteran

blog comments powered by Disqus