Lühidalt spordist

Kabeuudiseid

Enn Rüütsalu memoriaali 10. etapil olid esikolmikus taas Eesti meistrid.

Parima tulemusega 16 punkti 18st tuli võitjaks Tartu mees Algo Laidvee. Teine oli Maldon Haljas Rakverest ja kolmas Enno Eerma, punkte vastavalt 13 ja 12.

Plusspoolele jäid veel Orme Kaul ja Vello Velbaum (punkte 11) ning Sergei Tsistjakov ja meie Urmas Visk (10 punkti).

Kümne turniiri võitude edetabelit juhib liider Enno Eerma oma võistkonnakaaslase Algo Laidvee ees, punkte vastavalt 44 ja 42.

Järgnevad Maldon Haljas, Vello Velbaum, Orme Kaul, Sergei Tsistjakov ja Urmas Visk, võite vastavalt 40, 36, 35 ja 34.

Üle 100 punkti on 10 turniiri kohta kogunud Enno Eerma, Maldon Haljas, Algo Laidvee ja Vello Velbaum (127, 114, 112 ja 106).

Tartu mehed ootavad meie mängijaid külla pühapäeval, 28. oktoobril kell 11, kui nad peavad Kõrvekülas Tartu vallamajas oma meistrivõistlusi.

SULEV LUHT

 

Paremad brid?imängijad selgunud

Maakonna bridzivõistlustel paaridele mängiti 20 vooru, paremusjärjestus pandi paika aga 10 parema vooru tulemuste põhjal.

Suure ülekaaluga tulid esikohale Mihkel Viirelaid ja Lembit Kapp. Nende kontole jäi 9 vooruvõitu ja üks esikoha jagamine. Kalle Ojassalu, kes mängis nii Arnold Kiviku kui Jüri Meksuniga, sai 5 turniirivõitu, 3 teist ja 2 kolmandat kohta ning tuli teiseks. Järgnesid Jaan Sutt-Villu Ojassalu, Eino Ennist-Ago Lindsaar.

 

Sport kõigile!

Selle deviisi all mängitakse Felixhallis 28. oktoobril võrkpalli, kus osalevad ka Torma valla külade võistkonnad. 29. oktoobrist 2. novembrini peetakse Võisiku küla lahtised lauamängude võistlused (male, kabe, lauatennis, koroona, piljard, sasku) ning 3. Novembril Põltsamaa bridzimängijate mälestusturniir paaridele ja nelikutele. 4. novembril kohtuvad kunstmuruväljakul jalgpallis Põltsamaa ÜG vilistlased,  spordikooli C-klassi poisid ja linna jalgpalliveteranid.

 

Koolis male- ja kabemängu vastu elav huvi

Omal ajal I järgu tasemel malet ja kabet mänginud Villu Ojassalu oli külas Põltsamaa ÜG IIIb klassi mänguhuvilistel. Ta rääkis nende lauamängude ajaloost ja võistlusmäärustest ning andis simultaani, kus oli osalejaid ka vanematest klassidest.

Nutikamad mängijad olid Elen Einman, Gerta Jürjens, Filip Saar, Kristjan Kinks, Egert Kärt, Raito Köster ja Arto Aigro.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus