Lühidalt spordist

“Sport” oli edukas kahel rindel

Põltsamaa linna jalgpallimeeskond Sport oli sel aastal kahel rindel edukas, tulles nii Jõgeva maakonna kui ka Põltsamaa piirkonna meistriks seitsme võistkonna hulgas. Nende treener on Silvar Luht.

Maakonna meistrivõistluste sai teise koha Põltsamaa valla Tervis, kolmanda mullune meister Jõgeva valla Illi. Neljanda kohaga pidi leppima mitmete eelmiste aastate meistermeeskond Tabivere.

Selgusid paremad petankimängijad

Eesti Spordiveteranide Liidu meistrid petankis selgitati Võrus. Põltsamaa mängijad, kes on varasematel aastatel alati kodulinna auhindu toonud, ei jäänud ka seekord tühjade pihkudega. Üle 60-aastaste meeste hulgas oli esimene ka kurnis ja lauatennises häid tulemusi saavutanud Vladimir Valejev, üle 55-aastaste naiste hulgas sai kolmanda koha Maire Lepp. Võistkondlikult saadi kolmas koht.

Jõgevamaa esivõistlustel tegi kaasa 12 meest ja viis naist, neist üheksa Põltsamaalt. Põltsamaalased said ka priskema saagi. Meestest oli jõgevalase Andi Einaste järel teine Vladimir Valejev, kolmas Valdmets, neljas Pärna.

Naistest võtsid kaksikvõidu Anne Jüris ja Maire Lepp, kellele pakkus tõsist konkurentsi Kristina Kaur Palalt.

Sportlikud külad

Põltsamaa lähistel Võisiku ja Kundrussaare külas on arvukalt sporti armastavaid lapsi, noorukeid, täiskasvanuid ja ka eakaid inimesi. Mängitakse võrk- ja jalgpalli, malet, kabet, petanki, saskut. Talvel uisutatakse järvejääl, korraldatakse autode jäärajavõistlusi.

Kahe küla V kokkutulekul käesoleval aastal olid huvitavamad võistlused köievedu, kanuude segapaarissõit, jalgpall, kummiku viskamine ning kuulitõuge.

Kevadel peeti aga Võisiku spordi- ja kiigeväljakul nelikkohtumine jalgpallis, kus Põltsamaa veteranid võitsid esikoha Vanemuise teatri, Eestimaa Rahvaliidu ja Jõgevamaa külavanemate võistkonna ees.

Eestvedajad- korraldajad on üritustel külavanem Villu Ojassalu, külaseltsi esinaine Loniida Bergmann, Roland Pent, Ants Bamberg, Larissa ja Mihkel Tamm, Malle mattis ja 86-aastane Nikolai Valt?uk.

Oktoobrikuu viimasel nädalal võisteldakse külaseltsi ruumides kuuel õhtul lauamängudes (male, kabe, koroona, lauatennis, sasku, mälumäng).

Saskumängurinne laieneb

Põltsamaa kandis mängitakse saskut juba aastaid. Mänguhuvilisi on Põltsamaa ja Pajusi vallas ning Põltsamaa linnas, samuti Kõo vallas ja Võhma linnas Mulgimaal.

Sügishooaja avalöök antakse 26. septembril Järvamaal Imavere kõrtsis. Sellele eelneb nn soojendusturniir Pajusi kultuurimajas.

Mängijad ise nimetavad oma kokkusaamisi naljatades “naiste käsitööringiks”.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus