Lühidalt

Põltsamaal peetakse käsitöölaata

Põltsamaa kultuurikeskuses peetakse ülehomme kohaliku käsitööseltsi korraldusel traditsioonilist jõulueelset käsitöölaata. Jõuluvana kingikoti kvaliteetse kohaliku käsitööga täiendamise võimalust pakutakse põltsamaalastele ja kaugematelegi huvilistele juba üheteistkümnendat aastat.

Põltsamaa käsitöölaadal on välja kujunenud üsna kindel müüjate kontingent. Loomulikult on oma kaubaga väljas kohalikud käsitöötegijad, kelle arvatavasti tugevamateks külgedeks on kaltsuvaipade kudumine ja lapitöö. Ka Türil tegutsev huviselts Põimik on oma vitspunutistega kõigil laatadel osalenud. Pakutakse ka kudumeid ja mänguasju, puit- ja klaasehistöid ning muud. Kes jõuluvana kingikotti hoopis omatehtud käsitöödega täiendada tahab, see saab osta vajalikke materjale ja tarvikuid.

N-ö vanade olijate kõrvale mahub ka uusi kaubapakkujaid.

“Mõned noored meistrid tulevad näiteks müüma praegu väga trendikaid pärlitest ehteid,” ütles Põltsamaa käsitööseltsi esinaine Anne Ütt. “Tallinnast on oodata aga müüjat, kes pakub viltümbrisega seepe ning käsitsi tehtud kompvekke ja magusaid mandleid. Suu võib magusaks saada ka meega, samuti Tõrukese lasteaia laste küpsetatud piparkookidega. Ning laadaloteriil võib võita vähese raha eest üsna väärtuslikke esemeid.”

Kuigi ametlikult kestab laat kella 10-15, tehakse uksed lahti juba kell 9, sest siis hakkavad bussid, millega ostuhuvilised laadale tulevad, riburada Põltsamaale jõudma.

RIINA MÄGI

Õhtu luule ja kitarrimuusikaga

Homme kell 18 pakub Betti Alveri Muuseum kuulamiseks kaunist kontserti kitarrimuusikast. Esineb noor muusik Vahur Kubja. Vahele loeb oma luulet ja räägib oma loomingust Indrek Hirv.

Indrek Hirv on tegutsenud nii kunstniku kui ka luuletajana. Tal on ilmunud üle 15 luulekogu, lisaks proosat, esseid, artikleid ning ka üks draamateos helilooja Heino Ellerist. Tema luulegi on musikaalne ja maaliline.

Vahur Kubja  alustas oma muusikaõpinguid Pärnus ja jätkas Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis. 2006. a osales ta mitmetel meistrikursustel, mis tagasid talle koha Nino Rota nim Monopoli Konservatooriumis Lõuna-Itaalias, rahvusvaheliselt tunnustatud kitarrivirtuoosi Massimo Felici klassis. Pärast selle kooli lõpetamist on Vahur Kubjal plaanis tulla tagasi kodumaale ja asuda rikastama siinset klassikalise kitarrimuusika pilti.

Kontserdil tulevad esitamisele René Eespere, Manuel Maria Ponce, Francisco Tarrega, Joaquin Turina, Mario Castelnuovo-Tedesco ja Mauro Giuliano helitööd.
Indrek Hirve esinemist finantseerib Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

HELI JÄRV

blog comments powered by Disqus