Lühidalt

Noorkabetajad annavad märku

Eesti juunioride meistrivõistlustel 64-r kabes neidudele pääses lõppvõistlusele kuue tugevama hulka kolm Jõgeva Kabeklubi neidu, kes kõik kuuluvad veel kadettide vanuseklassi. Lõppvõistlusel võimutsesid ettearvatult vabariigi paremiku tippu kuuluvad tallinlannad Kadi Veski ja Elvia Sõber ning Janet Tamm Pärnust. O. Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpilased Karin Makkar ja Aire Albri ning alles lühikest aega alaga tegelnud Triin Valdmaa Jõgeva Ühisgümnaasiumist hõivasid vastavalt 4. , 5. ja 6. koha.

Noorkabetajate läveks jäidki möödunud aastal Eesti meistrivõistlustel medalijärgsed 4.-6. kohad, need saavutati seitsmel korral. Klubide noortetöö arvestuses tõusti Tallinna suurklubide Nõmme ja Lasnamäe ning Pärnumaa Spordiliidu järel neljandaks. Selle aasta karussell algab juba 22.-23. jaanuaril, mil pisikadetid võistlevad nii 64- kui 100-ruudulises kabes.

Jõgeva Kabeklubi korraldab selleaastase seeriaturniiri neljaetapilisena eraldi noortele ja täiskasvanuile. Avaetapp noortele algab 16. jaanuaril kell 15 Jõgeva Kabeklubis (Jõgeva Spordikeskus Virtus, Aia 40).Oodatud on kõik noorkabetajad, kes on sündinud 1992. aastal või hiljem.

i

UNO PLAKK

i

Pauli päevadel võidutsesid Hugo Päären ja Ants Marten Prii

Jõgeva Kabeklubi korraldatud Pauli päevadel, millega tähistati suurmeister Paul Kerese 95.  sünniaastapäeva, võisteldi nii välk- kui kiirmales ning lauamängude mitmevõistluses (kabe+male).

Välkturniiril oli kaheksa maletaja konkurentsis loodetult edukaim meister Hugo Päären, kes kuue võidu kõrval viigistas 4,5 punktiga kolmandaks platseerunud Aarne Kalepiga. Eesti noormaletajate paremikku kuuluv Ants Marten Prii kogus teisena 5 punkti.

Mitmevõistluse male kiirturniiril kogus Hugo Päären maksimaalsed kümme punkti, järgnesid Arnold Jakobi 5 ja Jaanus Kure 4 punktiga.

Eraldi toimunud kiirturniiril oli võidukas Ants Marten Prii, teine-kolmas koht läks jagamisele Jaanus Kure ja Ants Prii vahel.

Võistlusi toetas Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

i

UNO PLAKK

Peeti järjekordne Kurista kabeturniir 

Seitsmenda võidu Kurista kabeturniiride ajaloos sai Algo Laidvee.

Temaga võrdselt kogusid 12 punkti veel Uno  Plakk ja Enno Eerma.

Võitja väljaselgitamiseks tuli läbi viia kaheringiline välkturniir, mis lõppes 5:4: 3.

Kurista parim oli kaheksa punktiga Heldur Laumets.

Turniiridel on läbi aegade osalemas käinud umbkaudu kümme tosinat kabetajat.

Auhindade ja kohvilaua eest tänavad kabetajad külaseltsi Coristel ja Jõgeva vallavalitsust. 

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus